Disney, Sanal Gerçeklik Çalışmaları İçin Nokia İle Anlaştı

Disney, Sanal Gerçeklik Çalışmaları İçin Nokia İle Anlaştı

İnteraktif sinema alanında projeler yapmaya hazırlanan Disney, sanal gerçeklik çalışmaları kapsamında kullanacağı VR kamerası Ozo için Nokia ile anlaştı.

Disney ve Nokia, VR deneyimlerini Ozo kamera üzerinden birleştirme kararı aldılar ve bu kampanyayı da The Jungle Book filmi üzerinden tanıttılar. Oyuncuların ve filmin yönetmeninin röportajı 360 derece bir tanıtım videosu ile yayınlandı ve video şimdiden 1 milyonun üzerinde izlenme aldı.

Nokia, Ozo’yu piyasaya sürdüğünden beri Hollywood yapımcılarının yakın markajı altındaydı. Zaten geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Ozo’nun esas çıkış amacı film endüstrisinin VR kamerası olmaktı. Böylelikle Ozo kameralar, Disney’in VR içerikli tüm iş piyasasına girmiş oldu.

Walt Disney’in Teknoloji Yöneticisi Jamie Voris; “Teknoloji ve dramayı içerik olarak birleştirmek adına Nokia ile işbirliği yapıyor olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. VR’ı keşfetmek ve işlerimizde aktif olarak kullanmayı amaç edinmenin yanı sıra sıradışı mecraları işlerimiz vasıtasıyla daha fazla kitleye taşımayı ve bu sayede özel içerikler üretmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Geçtiğimiz hafta vizyona giren The Jungle Book filminin promosyon videosu için 360 derecelik bir tanıtım filmi hazırlandı. Oyuncuların ve yönetmenin röportaj yaptığı videoda roundtable görüntüleme sistemi kullanıldı, ayrıca filmin Los Angeles’taki prömiyerinde de kırmızı halıya Ozo’lar yerleştirildi. Bu arada Disney’in Marvel ve Lucasfilm film stüdyolarını da satın almasıyla; Ozo kameraların Star Wars, Marvel ve Pixar’ın filmlerinde de ortaya çıkması muhtemel oldu.

360 videonun format olarak yaygınlaşması beklenen önümüzdeki günlerde, Facebook ve YouTube’un da bu işin üzerinde yoğunlaştığı biliniyor.

Nokia, Ozo için 360 live-stream imkanı ve ilerleyen zamanlarda Steinberg isimli bir ses sistemleri firmasıyla işbirliği gerçekleştirecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Buzz Interaction Müşteri Portföyünü Genişletiyor! Liv Hospital’in SEO Ve SEM Ajansı Destex Digital Oldu →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.