directComm, GroupM Bünyesine Katıldı!

Ajans Haberleri, Haberler 20 Tem 2015
directComm, GroupM Bünyesine Katıldı!

GroupM, Türkiye’deki hizmetlerini genişletme stratejisi doğrultusunda dijital reklam ajansı directComm’un çoğunluk hissesini satın aldı!

Dünyanın önde gelen küresel medya yatırım yönetimi şirketi GroupM, 2000 yılında kurulan ve entegre doğrudan pazarlama şirketi olarak dijital pazarlama, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), etkinlik ve sosyal medya alanlarında hizmet sunan directComm’un çoğunluk hissesini aldı.

GroupM Türkiye CEO’su Demet İkiler; “directComm Marketing Group’un bünyemize katılması Türkiye’deki operasyonumuza önemli bir katkı sağlayacak. directComm’un CRM ve dijital pazarlamadaki deneyimi, yeteneklerimizi artıracaktır. Bu ortaklığın müşterilerimize sunacağı avantajlardan dolayı çok heyecanlıyım.” dedi.

Müşterileri arasında Eczacıbaşı Holding, Türk Telekom, Siemens ve Sony Mobile bulunan directComm Marketing Group CEO’su Sanem Oktar ise; “GroupM’e katılmaktan dolayı çok mutluyuz. Dünyanın önde gelen medya yatırım grubunun bir parçası olmanın getirileri açıkça ortada. CRM analitiği ve veri temelli kampanyalar ve ölçümleme yeteneğimizle GroupM’in müşterilerine fayda sağlayan çözümler sunmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Bu satın alma ile birlikte WPP, Türkiye’deki şirketlerinin toplam değerini 120 milyon dolara çıkarmış oldu. Bölgedeki dijital çalışmalarını güçlendiren WPP’nin Türkiye’deki şirketleri bünyesinde yaklaşık 1300 çalışan bulunuyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Twitter’a Türkiye’den Erişim Engellendi! AIG Sigorta'nın Dijital Tasarım Ajansı Red And Grey Oldu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.