Dijital Kitap Ayracı: Tweet For A Read

Dijital Kitap Ayracı: Tweet For A Read

Penguin Books, Tweet For A Read ile en son ne zaman kitap okuduğunuzu hatırlıyor ve belli bir süre elinize almadığınız kitabınızı size hatırlatıyor.

Hayatımızın her alanında etkisini gösteren sosyal medya etki alanını biraz daha genişletti. İnternetin hayatımızın bir parçası olmasıyla birlikte kitap okuma oranının düştüğü herkesin bildiği bir gerçek. Kitap okuyanların da büyük çoğunluğu, okuduğu kitabı günler boyunca hiç açmıyor. Bir kitap aylar boyunca bitmiyor.

Penguin  Books burada devreye giriyor ve dijital kitap ayracı yardımıyla sosyal medyada kitabınızı uzun zamandır açmadığınızı size hatırlatıyor. Dijital kitap ayracı ışık sensörü, zamanlayıcı ve nano bilgisayardan oluşuyor. Böylece kitabınızı en son ne zaman açtığınızı biliyor ve bir hafta boyunca kitabınızın kapağını açmazsanız size kitabın yazarının adıyla bir Tweet atarak hatırlatmada bulunuyor.

Brezilya’nın dikkat çeken ajansı Mood/TBWA’in yaratıcı işlerini üstlendiği Tweet For A Read case study videosu dijital kitap ayracının tüm detaylarını açıklıyor:

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sosyal Medya Bilekliği: Hicon Google Glass Bankacılık Uygulaması: iGaranti →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.