Dijital Desen Oluşturan Uygulama: Adobe Brush

Dijital Desen Oluşturan Uygulama: Adobe Brush

Adobe’nin iOS için geliştirdiği son uygulaması Brush, görebildiğiniz her şeyi dijital ortamda kullanabileceğiniz desenlere dönüştürüyor.

Adobe’nin geliştirdiği yeni uygulama gerçek hayatta karşınıza çıkan her şeyi dijital ortamda kullanabileceğiniz desene dönüştürüyor. İstediğiniz herhangi bir cismi, mürekkep gibi kullanmanızı sağlıyor. Özellikle 3 boyutlu tasarımlarınızda kolaylık sağlıyor.

Adobe Brush ile desen oluşturmak için, gerçek bir cismi dijital desen hale getirmek için desenin olduğu cismi beyaz bir kağıdın üzerine yerleştirin. Fotoğrafını çekin ve çeşitli sliderları kullanarak ebatları ve zıtlığı belirledikten sonra özel fırçaya dönüştürün.

dijital desen oluşturan uygulama adobe brush

Yani kara kalemle bir çizgi çizebilir ve daha sonra onu daha sonra kullanmak üzere bunu bir desene dönüştürebilirsiniz. Hatta, Adobe Brush’ı daha enteresan şekillerde de kullanabilirsiniz. Örneğin çocukluğunuzdan kalma bir oyuncağın fotoğrafını çekebilir ve onu kaleminizin mürekkebine dönüştürebilirsiniz. Böylece, çocukken oynadığınız bir arabayı desen olarak kullanabilirsiniz.

Lego’dan resimler yapabileceğiniz Adobe Brush, yaratıcı ve keyifli tasarımlar için tasarlanmış ve kullanımı son derece kolay; Adobe’nin Sketch tablet uygulamasında ya da Photoshop ya da Illustrator gibi masaüstünüzde kullanabilirsiniz.

Aşağıda Adobe Brush tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

 
Siz de Adobe Brush kullanmak isterseniz App Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Acer Sosyal Medya Kampanyası: Hayatımın Macerası Norveç Banknotlarının Yeni Tasarımı →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.