Dijip’ten Bir Sana Bir Bana Projesine Destek

Dijip’ten Bir Sana Bir Bana Projesine Destek

Bir Sana Bir Bana; Türk ve Dünya mutfaklarından esinlenerek benzersiz sunumlar ile yeni tarifler hazırlarken 0 atık ile patili dostlarımızı doyurmaktadır. Böylelikle yaşayan canlılara ve dünyamıza katkıda bulunmaktadır.

Dijip de bu sosyal sorumluluk projesinin dijital süreçlerine destek olmaktadır.

Kurumsal sosyal sorumluluk (KSS), iş hayatında ve yansımalarıyla toplumda gittikçe daha çok önem kazanan, pek çok kurumun itibar yönetimi politikaları içine dâhil ettiği bir unsurdur. İşletme etiği, kurumsal hesap verebilirlik ve sosyal farkındalık gibi farklı yaklaşımlarla birlikte ele alınabilen sosyal sorumluluk faaliyetleri, çoğu kurum tarafından da desteklenmekte ve bu destek sosyal medyada da ortaya konmaktadır.

KSS Projelerinde sosyal medyanın önemi başlangıçtan proje sonuna kadar olan her süreçte önemli bir yere sahiptir. Dijitalleşen dünyada şirketlerin politikaları yeniden yapılanmaktadır.

Bu gelişmeler ışığında şirketlerin hayata geçireceği sosyal sorumluluk projelerinde sosyal medyayı bir araç olarak kullanmaları önem taşımaktadır. Hedef kitleleri doğru belirlemek, öz ve açıklayıcı bilgilerle görseller hazırlamak ve etkileşim odaklı iletişim çalışmaları yapmak gerekmektedir.


Sosyal Medyada Hedef Kitleyi Doğru Belirlemek

Özellikle sosyal sorumluluk projelerinde hedef kitle belirlemek kritik bir noktadır. Doğru kitleye ulaşmak projenin başarısını artırır. Konu ile ilgilenen kişiler, topluluklar ya da şirketlere ulaşmak hem bütçe hem de doğru insana ulaşma konusunda fayda sağlayacaktır. Hedef kitlenin geniş olması her zaman pozitif bir etkiye sahip olmayacaktır. Detaylı ve niş bir kitle projenizin ulaşmasını istediğiniz nihai sonuca sizi daha kolay getirebilir.


Sosyal Medyada Doğru İletişim Kurgulamak

İletişim kurgusu başından sonuna kadar tüm projenin güvenilirliği açısından en önemli kriterlerden biridir. İletişim çalışmaları büyük bir hassasiyetle yürütülmelidir. Net ve güvenilir bilgiler verilmelidir. Projenin iletişimi doğru bilgiler içermeli ve çok yönlü olarak yapılmalıdır. Sadece sosyal medya sayfasında hazırlanan görseller ya da videolar yeterli gelmeyecek ve bu iletişimi besleyecek farklı içerikler projenin iletişimini güçlendirecektir. Hedef kitlenin ulaşabileceği bir iletişim bilgisi eklentisi, varsa web sitesi, blog sayfası linkleri güvenilirliği ve ulaşılabilirliği destekleyecektir.

Sosyal sorumluluk projelerinde influencer çalışmaları yapmak ve özellikle konu ile alakalı kişiler seçmek gerekir. Proje konusu hakkında farkındalık yaratmış olan, konuya ilgi duyan ve güvenilir bir kitleye sahip olan influencerlar ile çalışmak önemlidir. Sosyal sorumluluk bilincini bu şekilde artırmak günümüz dijital dünyasında projelere büyük katkı sağlayacaktır.

Bu güçlü iletişim kanallarını doğru kullanmak ve sosyal sorumluluk projelerinde ön plana almak projelerin etkisini pozitif yönde artıracaktır.

Etiketler:

İlgili Haberler

Mobilya Sektöründe Marka Stratejisi Oluşturma
Ajans Haberleri menu icon
30 Nis 24
Mobilya Sektöründe Marka Stratejisi Oluşturma
Devamını Oku >
LinkedIn Algoritmasını Çözme Rehberi
LinkedIn Algoritmasını Çözme Rehberi
Devamını Oku >