Designneuro’nun hazırladığı TaleWorlds ve Mount & Blade II: Bannerlord web siteleri yayında!

Projeler, Web siteleri 04 Ara 2019
Designneuro’nun hazırladığı TaleWorlds ve Mount & Blade II: Bannerlord web siteleri yayında!

Mount & Blade oyunu ile Dünya çapında fenomen olan TaleWords, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük oyun şirketi. TaleWorlds ile Bannerlord’un yapım aşamasındayken tanışan Designneuro, markanın dijital kurumsallaşma süreçlerinde birlikte çalışmışlar.

Designneuro ajans başkanı Fuat Kanık; markalar için yapılacak tüm çalışmaların, o markanın kendi değerlerinden beslenmesi gerektiğini; hedef kitlede doğru içgörü ve duyguyu yakalamanın başarı için kritik olduğunu söylüyor.


designneuro’nun-hazirladigi-taleworlds-ve-mount-&-blade-ii-bannerlord-web-siteleri-yayinda-02

Bu nedenle ajans, proje başlangıcında TaleWorlds’ü Ankara’daki stüdyolarında ziyaret etmiş ve oyunun yapım süreçlerini yerinde inceleyerek, projenin kreatif stratejisini ekiple yapılan toplantıların ardından şekillendirmiş.

Yeni site hakkında TaleWorlds forumlarına ve Steam’e gelen yorumlar, sitenin oyuncular tarafından da oldukça beğenildiğini gösteriyor.

designneuro’nun-hazirladigi-taleworlds-ve-mount-&-blade-ii-bannerlord-web-siteleri-yayinda-comment-03


Mount & Blade II: Bannerlord

Bugüne kadar 7 milyonu aşkın oyuncunun oynadığı Mount & Blade’in yeni sürümü Bannerlord Mart 2020’de çıkıyor. Oyunu tanıtmak üzere tasarlanan mikro site ise şimdiden yayında!


designneuro’nun-hazirladigi-taleworlds-ve-mount-&-blade-ii-bannerlord-web-siteleri-yayinda-04

Bannerlord mikro sitesi oyunun atmosferini kullanıcıya aktaran etkileyici bir video ile açılıyor ve flat bir tasarım diliyle oyunu tanıtmaya yöneliyor.

TaleWorlds’ün web sitesinde olduğu gibi, benzer içgörülere dayanarak Bannerlord mikro sitesini Orta Çağ atmosferine uygun hikaye anlatımıyla beraber oyuncuları içine çekecek bir iş çıkartmışlar. Ajans, Bannerlord sitesini tasarlarken oyun henüz yapım aşamasında olduğu için projenin maksimum esneklikte planlandığını söylüyor.

Siteler güzel görünüyor, artık gerisi Bannerlord’da!

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Bebeto Tayfa Eğlenceyi Başlatacak! Türkiye’den İngiltere’ye Halloween Çıkartması →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.