Designneuro, Wunder İle Moda&Güzellik Kategorisi Birincisi Oldu

Ajans Haberleri, Haberler 25 Kas 2019
Designneuro, Wunder İle Moda&Güzellik Kategorisi Birincisi Oldu

Designneuro’nun Wunder için tasarladığı e-ticaret web sitesi wunder.com.tr; 17. Altın Örümcek Ödülleri’nde rakiplerinin bir adım önüne “sıçrayarak” Moda&Güzellik kategorisinde 1. oldu.

Designneuro’ya göre günümüz alışverişçisinin kararlarını etkileyen en önemli unsurlardan biri tüketicinin duyguları. Eğer bir ürün tüketicide doğru duyguyu oluşturuyorsa satın alma davranışının gerçekleşme ihtimali artıyor.

Designneuro-Team-Altın-Örümcek-DijitalAjanslar

Bu doğrultuda Designneuro, Wunder’in web sitesini tasarlama evresinde kullanıcıyı ürünle buluştururken kesintisiz bir deneyim sağlamayı ana çıkış noktalarından biri olarak belirlemiş. Sitede kullanıcı ile ürün arasına giren yükleri temizleyip, e-ticaretin gerekliliklerini de göz önünde bulundurarak, doğru bir tasarımla; tüketiciye sadece ürünlerin yarattığı duyguları yaşatmayı amaçlamış.

Bunun için arayüzde ürün fiyatı, kampanya ve diğer tüm bilgiler, kullanıcı ürünle ilgilendikten sonra minimal ve net olarak algılanabilecek şekilde tasarlanmış.


Designneuro-Wunder-Ürün Detay Sayfası-Dijital-Ajanslar.png

Ürün detay sayfasında, ürün fotoğraflarını çerçeve içine almadan arka plan üzerinde sınırsız bir görünümle sunan Designneuro, böylece kullanıcının bakışını sınırlamayan özgür bir algı yaratmış. Ayrıca bu özgür sunumla, ürünün kullanıcıyla daha iyi bir iletişim kurması da sağlanmış.

Designneuro-Wunder-Ürün-Sayfası-Dijital-Ajanslar

Düşük bir bilişsel yük (cognitive load) ile ürün-alışverişçi iletişiminin sağlandığı ve bu sayede ürünle daha iyi bir duygusal bağ (emotional bond) kurulabildiği durumlarda, satın alma oranlarının arttığı nöropazarlama araştırmalarında da destekleniyor.

Designneuro aynı zamanda ThinkNeuro ile birlikte Wunder e-ticaret web sitesinin Eye Tracking ve EEG araştırmalarını da yaparak, bu çalışmalarının doğruluğunu test edeceklerini de duyurdu.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Taximpro’nun enerjisi Çelik Akü ve Povver Akü’yle yükseldi! “Zeki Müren de bizi görecek mi?” den, “Kerem Bursin de bizi yönlendirecek mi?” ye →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.