“Deneysel Bankacılık” Ödülden Ödüle Koşuyor

“Deneysel Bankacılık” Ödülden Ödüle Koşuyor

Garanti Bankası’na sosyal medyada meydan okuyan “Deneysel Bankacılık”, aldığı ödüllerle pazarlama dünyasında rekorlar kırıyor.

Sosyal medyada birinci ve ikinci serisinin toplam izlenme rakamı 20 milyonu geçen “Deneysel Bankacılık” projesi, sosyal medyadaki büyük başarısının yanı sıra Türkiye’nin en prestijli reklam ödüllerini alarak büyük bir başarı elde etti. Kampanya son olarak geçtiğimiz günlerde gerçekleşen, dijital pazarlama iletişimi sektörünün en iyilerinin belirlendiği Mixx Awards Türkiye’de Viral ve Markalı İçerik kategorilerinde iki ödüle layık görüldü. Proje Viral kategorisinde “Altın Mixx” ve Markalı İçerik kategorisinde “Gümüş Mixx” ödüllerini kazandı.

26. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nden 6 ödülle dönen kampanya; Bankacılık Sektöründe En İyi Film, En İyi Dijital Kampanya, En İyi Online Video kategorilerinde 3 Kristal Elma aldı. Viral Proje Hizmet kategorisinde “Gümüş Elma”, En Yaratıcı Sosyal Medya İletişimi Hizmet kategorisinde ise “Bronz Elma” kazanırken; Film, TV ve Sinema kategorisinde ise “Jüri Özel Ödülü”nün sahibi oldu.

Deneysel Bankacılık projesi Mediacat Felis 2014 Ödülleri’nde ise Dijital’de En İyi Viral Kampanya, En İyi Video, En İyi Web Kampanyası ve En İyi Markalı İçerik Kullanımı kategorilerinde 4 ödül aldı.

Deneysel Bankacılık sosyal medyada yayınlanan 4 filmlik ikinci serisi ile Ocak ayından bu yana 13 milyonun üzerinde izlendi. Selçuk Alagöz’ün Malabadi Köprüsü şarkısının kullanıldığı videolarda Garanti Bankası’na karşı geliştirdikleri alternatiflerle meydan okuyan Deneysel Bankacılık ekibi, ikinci aşamada Deneysel Banka’nın ilk şubesini açarak işbaşı yapıyorlar. İlk seride başrolleri Cengiz Bozkurt ve Şafak Sezgin paylaşırken ikinci seride Gönül Dede ve İsmail Sarıkaya da kadroya dahil oluyor.

Kompüter Reklam Ajansı imzalı komedi ögelerinin bol bol kullanıldığı kampanyanın sosyal medyada aldığı yorumların %92’sinin olumlu ya da nötr olması da kampanyanın başarı grafiğinin hızlı yükselişini sürdüreceği öngörülerini güçlendiriyor.

Kampanyanın tüm filmlerine şuradan ulaşabilir, ikinci serideki videolarını ise aşağıda izleyebilirsiniz:

 

 

 

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← En İyi Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları Pino’dan Facebook’ta Nostalji Serüveni: #BirZamanlar →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.