Delightful Stories: Görme Engelli Sörfçünün Dalgalarla Dansı

Delightful Stories: Görme Engelli Sörfçünün Dalgalarla Dansı

Türk Hava Yolları’nın Delightful Stories projesinde bu sefer imkansız bir hayalin nasıl gerçeğe dönüştüğüne şahit oluyoruz.

Türk Hava Yolları her yolculukta yolcularının yeni bir macerasına, keşiflerine ve hayallerine ortak oluyor. Ortak olunan milyonlarca hayalden ilham alarak hayata geçirilen Delightful Stories projesi ile Türk Hava Yolları, ulaştığı herkesi yeni hayaller kurmaya ve onları gerçekleştirmeye çağırıyor.

Marka; aldığı ilhamla büyük bir hayal kurmuş, bu hayali gerçekleştirmek için cesaretle yola koyulmuş, tutkusuyla zorlukların üstesinden gelmiş ve sonunda başarıya ulaşmış özel insanların hayat hikayelerini kitlesiyle buluşturuyor.

Engelli müzisyenlerden oluşan D. Kongolu müzik grubu Staff Benda Bilili’nin muhteşem hikayesiyle Afrika’da başlayan serüvende; Tokyo, Cape Town, Rio de Janeiro ve İstanbul gibi dünyanın en güzel şehirlerinden insan hikayeleri milyonlara ilham veriyor.

Projenin son hikayesi ise izleyicilere Görme Engelli Profesyonel Sörfçü Derek Rabelo’nun ilham verici serüvenine tanıklık etme şansı sunuyor.

 
Derek’in sörfçü olan babası, onu da sörfçü yapma hayali kurar. Fakat Derek glakom hastalığından dolayı %100 görme engelli olarak doğar ve babasının hayalleri suya düşer. Bunu 17 yaşında öğrenen Derek, babasının ve kendisinin ortak hayalini gerçekleştirmek için kolları sıvar. Azim dolu bir sürecin ardından bu hayali gerçeğe dönüştürür.

Hikaye, Derek’in babasının hayalini öğrenmesi ile başlayıp dev dalgalara hükmettiği sahnelerle zirve yapıyor. Çekimleri Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde gerçekleştirilen hikaye, karnavallar şehrinden harika görsellerle birleşiyor.

Kullanıcılar Delightful Stories web sitesinde ilham veren hikayeleri izlerken, aynı zamanda kendi hikayelerini paylaşıp projenin son hikayesinin sahibi olma şansı yakalayabiliyorlar.

KÜNYE

Marka: Türk Hava Yolları
Ajans: Dekatlon
Marka Temsilcileri: Neşet Dereli, İnanç Emre Albayrak, Ali Barış İşcan
Proje Genel Koordinatörü: Samet Ensar Sarı
Proje Kreatif Yöneticisi: Murat Kaya
Proje Planlama Yöneticisi: Martin Hildgen
Prodüksiyon: Ya Da Film
Yönetmen: Özkul Dikici
Görüntü Yönetmeni: Ahmet Kasapoğlu
Sanat Yönetmeni: Mustafa Karagülmez

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Uber Logosunu Ve Marka Kimliğini Yeniledi! Popeyes Türkiye’nin Web Sitesi Yenilendi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.