Continental’den Araç Kapılarını Akıllı Telefonla Açan Anahtar Hizmeti

Continental’den Araç Kapılarını Akıllı Telefonla Açan Anahtar Hizmeti

Continental, anahtarla otomobil kapısı açmaya ve çalıştırmaya son veren hizmeti “Key as a Service”i duyurdu.

OTA keys sisteminin tüm haklarını elinde bulunduran Continental, bu sitemi daha da geliştirmek için önemli bir adım attı ve Key as a Service uygulamasını kullanıma aldı. Continental’in bulut tabanlı çözümleri Continental Smart Access (CoSmA) ile Remote Cloud Key (RCK); kullanıcılara güvenli ve rahat anahtarsız araç erişimin yanı sıra motor çalıştırma izni veren iki sistem.

Her iki sistem de, akıllı telefon üzerinden otomobilin kapı kilidinin açılıp kilitlenmesini ve aracın çalıştırılmasını sağlıyor. CosmA, araç mimarisine yerleştirilen bir yapıdayken, sürücüye el bağlantısız erişim de sağlıyor. RCK ise satış sonrası bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor.

Hızla büyüyen paylaşımlı mobil hizmetler pazarı için son derece uygun olan bu çözümü ilk kullanan ise Avis Budget Group oldu. Kansas’taki Avis araç filosunda bulunan bazı modellerde kullanılabilen bu teknoloji sayesinde, müşteri kiralayacağı aracın kapısını akıllı telefonun ekranı kullanarak açıp, yine bu şekilde motoru çalıştırabiliyor ya da kapıları kilitleyebiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram, Kullanıcı Feed’inde Önerilen Paylaşımlar Gösterecek Facebook, Online Tacizi Önlemeye Yönelik Yeni Araçlarını Duyurdu →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.