Çocuk Yaşta Evliliğe Karşı Farkındalık Kampanyası

Çocuk Yaşta Evliliğe Karşı Farkındalık Kampanyası

Danimarkalı vakıf BØRNEfonden, çocuk yaştaki evliliklere dikkat çekmek amacıyla bir farkındalık kampanyası başlattı.

Çocuk ve gençleri korumak amacıyla kurulan Danimarkalı BØRNEfonden vakfı, küçük yaşta evlendirilen çocuklara dikkat çekmek amacıyla bir video yayınladı. Videoda, Lucas Alexander isimli oyuncu Kopenhag’daki evlerin kapısını çalıyor ve ailelere 12-13 yaşlarındaki kızları ile arkadaş olduklarını, evlenmeyi düşündüklerini söylüyor. Projede yer alan çocuklar cast ajanslarından seçilmiş isimler ve annelerin de projeden haberdar. Fakat durumun bir kurgu olduğunu bilmeyen babalar küçük yaştaki çocuklarının 30 yaşta biriyle evlenmesi konusunu pek hoş karşılamıyor.

Bir Batı Afrika ülkesi olan Mali’de her gün 15 yaşın altındaki 82 çocuğun evlendirildiğini belirten vakıf; çocuk evliliklerinin dünya genelinde sandığımızdan daha yaygın olduğuna dikkat çekiyor.

 
Künye:

Reklamveren BØRNEfonden
Reklam Ajansı Robert/Boisen & Like-minded, Denmark
Stratejist Kim Boisen
Kreatif Direktör Heinrich Vejlgaard
Art Direktörler Mads Mardahl, Niklas Hultquist
Yönetmen Niels Nørløv

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← TEB İle Sporun Geleceği RE-PLAY’de! Wes Anderson İle H&M’den Film Tadında Yılbaşı Reklamı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.