Coca-Cola’nın Japonya’daki Şehirlerden İlham Alan Şişe Tasarımları

Grafik Tasarım, Projeler 05 Tem 2018
Coca-Cola’nın Japonya’daki Şehirlerden İlham Alan Şişe Tasarımları

Coca-Cola, Japonya’nın zengin tarihi ve turistik mirasını, sınırlı sayıda üretilen şişelerindeki tasarımlara taşıdı.

Coca-Cola, geçtiğimiz yıl üzerinde Japonya’nın turistik noktalarının yer aldığı “ince şişe” tasarımını piyasaya sürmüştü. Kırmızı-beyaz seri, bu yıl sınırlı sayıda üretilen Japonya’nın tarihini ve kültürünü öne çıkaran tasarımlarla daha da zenginleştirildi.

Geçtiğimiz yıl kullanılan, markanın ikonlaşmış kırmızı ve beyazının yanı sıra bu yıl, üzerinde altın sarısı ‘Kinshachi’ tasarımı bulunan Nagoya şişesi dikkat çekiyor. ‘Kinshachi’ Japon folkloruna ait,  altın rengi, kafası kaplan, vücudu sazan balığın oluşan ve Nagoya Kalesi’nin üstünde oturan mitolojik karakter ‘Shachihoko’yu temsil ediyor.

Diğer 5 şişede ise; Sendai’nin Samuray lideri Date Masamune, Chiba’daki Tokyo Bay Aqua Line otobanı, beysbol turnuvalarının yapıldığı Koshien Stadyumu, Hiroşima’nın profesyonel beysbol takımının maskotu, Meiji Ishin Restorasyonu yer alıyor.

25 Haziran’dan itibaren satışa çıkan ve sınırlı sayıda üretilen Coca-Cola şişeleri Japonya’da 1.10$’dan satılıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Wi-Fi Bağlantılı Çaydanlık: Chai-Fi KoçSistem'in Yeni Web Sitesi Yayında →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.