Coca-Cola’dan Outdoor ve Dijitali Birleştiren Proje: #CokeMyName

Coca-Cola’dan Outdoor ve Dijitali Birleştiren Proje: #CokeMyName

Coca-Cola, Times Meydanı’na yerleştirilen interaktif dijital billboard ile outdoor ve dijitali bir araya getirdiği yaratıcı bir proje gerçekleştirdi.

Dikkat çekici reklam kampanyaları söz konusu olduğunda akla gelen ilk marka olan Coca-Cola, tüketici isimlerini ambalajlarına yerleştirdiği “Share a Coke” kampanyası ile büyük bir başarı elde etmişti. Aynı kampanya, Coca-Cola’nın Times Meydanı’nda gerçekleştirdiği interaktif dijital billboard projesi ile devam ediyor.

Proje kapsamında bu yaz isimler hakkındaki ilginç bilgileri çekmek için Coca-Cola ve Google işbirliği ile bir mikrosite geliştirildi. Mikrositede örneğin ismi Ali olan kişiler şimdiye kadar 948 farklı şarkıda isimlerinin geçtiği ya da Elif isimli kişiler Türkiye’de en popüler 100 isim içinde 8. sırada olduğu gibi bilgilere erişebiliyor. Google’ın verilerine göre elde edilen bilgiler hareketli bir ekranda birkaç dakika görüntülenebiliyor.

Aynı deneyimi, Times Meydanı’na taşımak isteyen Coca-Cola, Twitter ile aktifleştirilen bir dijital billboard tasarladı. #CokeMyName hashtagi ile ismini tweetleyen kullanıcılar gerçek zamanlı olarak bilboardda isimleri ile ilgili eğlenceli bilgileri görebiliyor.

Etiketlenmiş isimle ilgili bilgiler büyük bir ekranda görüntülenirken, caddenin karşısında yer alan bir webcam otomatik olarak ekranın fotoğrafını çekiyor. Daha sonra, markanın sosyal medya ekibi bir saat içinde bu fotoğrafı tweet atan kişiyi etiketleyerek Twitter’dan paylaşıyor.

Mobil, dijital ve fiziksel dünyayı birleştiren proje; Twitter ve diğer sosyal medya kanallarındaki paylaşımları artırarak dijitalde daha fazla kullanıcıya ulaşmayı amaçlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Star Wars Karakterleriyle Selfie Çekebileceğiniz Uygulama Köpekler İçin Flört Uygulaması: Tindog →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.