Coca-Cola’dan İçerik Bazlı Dijital Proje: Merak Ettim

Projeler, Web siteleri 06 Şub 2014
Coca-Cola’dan İçerik Bazlı Dijital Proje: Merak Ettim

Coca-Cola hayata geçirdiği içerik bazlı dijital pazarlama projesi “Merak Ettim” ile tüketicilerle birebir ve şeffaf bir iletişim kurarak, merak edilen soruları cevaplıyor.

Coca-Cola yeni içerikle pazarlama projesi ile tüketicilerin ürün ve firma hakkında merak ettikleri soruları cevaplıyor. “İnsan sevdiğini merak eder” sloganıyla yola çıkan marka, proje kapsamında oluşturulan web sitesi üzerinden tüketicilerle birebir iletişime geçiyor.

Dijital pazarlama projesi “Merak Ettim” ile yükselişte olan içerik pazarlama trendine kayıtsız kalmayan marka, ürün hakkındaki yanlış bilgileri düzeltmeyi ve kullanıcılarla etkileşim kurmayı amaçlıyor.

Tüketiciler merak ettikleri konuları Coca-Cola Merak Ettim web sitesindeki arama alanına yazarak markaya sorabiliyor. Ayrıca sorular ve cevaplar yayınlanarak diğer ziyaretçiler de bilgilendiriliyor. Ziyaretçiler “Daha önceki sorular” butonuna tıklayarak sorulmuş sorular ve cevaplarına ulaşabiliyor.  Coca-Cola proje sitesi üzerinden en çok merak edilen konularla ilgili infografikler, videolar ve röportajlar da paylaşıyor.

coca cola merak ettim

Coca-Cola’nın bu tüketici ile iletişim platformundaki arama aracının işlevi de oldukça gelişmiş. Google’da olduğu gibi otomatik tamamlama özelliği ile çalışan arama aracı ziyaretçiyi örnek sorulara yönlendirebiliyor. Ziyaretçiler ilgilendikleri soru ve cevapları sosyal medya platformlarında paylaşabiliyor.

Coca-Cola Merak Ettim projesi ile sadece web sitesinden değil; sosyal medya hesaplarından ve 444 30 40 numaralı iletişim merkezinden de tüketicilerin sorularını hızlı bir şekilde yanıtlıyor. Böylece tüketicinin markaya herhangi bir yerden herhangi bir cihazla ulaşmasına imkan sağlanmış oluyor. Coca-Cola fabrikalarını ziyaret etmek isteyen tüketiciler de yine iletişim merkezini arayarak randevu alabiliyor.

Tüketicilerin Coca-Cola ürünlerinin üretim süreçleri, ürün güvenliği ve kalitesi, markanın kurumsal ve sosyal çalışmaları ile ilgili çalışmaları hakkında kolay ve hızlı bilgi almasına imkan veren Merak Ettim projesi, tüketici ile şeffaf ve birebir iletişim kurma ve içerik pazarlama stratejisinin en önemli örneklerinden birini oluşturuyor.

Coca-Cola ürünlerinin üretim süreçleri hakkında daha fazla edinmek isterseniz Merak Ettim web sitesini ziyaret edebilir ya da şuradan sanal fabrika turuna da katılabilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Boyner Facebook Kampanyası: Kalbimi Tamamla Polisan Facebook Yarışması: Aşkını Tazele →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.