Coca-Cola’dan Farklılıklara Saygıyı Hatırlatan Ramazan Reklamı

Coca-Cola’dan Farklılıklara Saygıyı Hatırlatan Ramazan Reklamı

Coca-Cola, Ramazan’da oruç tutan Müslümanları düşünerek, benzerliklerden ziyade farklılıkları öne çıkaran bir reklam kampanyası hazırladı.

Coca-Cola Hollanda, Ramazan’da oruç tutan Müslümanları ve farklı ülkelerdeyken yaşadıkları durumları öne çıkaran bir kampanya hazırladı. “Sunset” ismini taşıyan reklam filminde, oruç tuttuğu için yemeden içmeden imtina eden başörtülü bir kadının gün doğumundan gün batımına kadar yaşadıkları anlatılıyor.

Benzerlikler yerine farklılıkları kucaklamamız gerektiği mesajını veren filmde, Coca-Cola satın alan başka bir kadın, başörtülü kadın için güzel bir jest yapıyor ve aldığı şişe kolayı ona uzatıyor. Oruç tutan kadın bu nazik teklifi geri çevirmese de henüz iftar saati gelmediği için kolayı içemiyor. Yan yana duran ikili arasında hiçbir konuşma geçmese de birbirlerini anlıyorlar ve oruç tutmayan kadın, oruç tutan kadınla güneşin batmasını yani iftar vaktinin gelmesini bekliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kurşunları Durdurabilecek LGBT Kalkanı Başkan Gibi Uçuran Kampanya →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.