Coca-Cola’dan Artırılmış Gerçeklikli Futbol Deneyimi

Coca-Cola’dan Artırılmış Gerçeklikli Futbol Deneyimi

Coca-Cola, katılımcıların ünlü futbolcu Xherdan Shaqiri’yle sanal olarak yan yana gelip, futbol topuyla çeşitli numaralar yapabildiği bir artırılmış gerçeklik deneyimi yarattı.

FIFA 2018 Dünya Kupası resmi sponsorlarından Coca-Cola, futbola olan desteğini her yerde sürdürdüğünü göstermek için Zürih’in ana tren istasyonundaki insanlara benzersiz bir artırılmış gerçeklik deneyimi yaşattı. Mediacom iş birliğiyle hazırlanan deneyimde katılımcılar, Grand Visual tarafından geliştirilen geniş formattaki ekranda, İsviçre milli takımı formasını giyen Xherdan Shaqiri’yle birlikte sanal bir ortamda hünerlerini sergiledi ve birkaç atış yaptı.

Deneyimin sonunda katılımcılar, sanal Shaqiri’yle geçirdikleri bu anı ölümsüzleştirmek için geniş ekranda fotoğraflandı. Detaylı bilgilerini paylaşarak fotoğrafın bir kopyasına sahip olan katılımcılar, aynı zamanda FIFA Dünya Kupası Resmi Maç Topu kazanma şansını da yakalamış oldu.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Volvo’dan İsveç Milli Takımı'nın Galibiyetini Kutlayan Optik İllüzyon Reklamı FIFA 2018 Dünya Kupası’nın En Çok İzlenen YouTube Reklamları →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.