Coca-Cola’dan Tamamı Kullanıcı İçeriği Olan İlk TV Reklamı

Coca-Cola’dan Tamamı Kullanıcı İçeriği Olan İlk TV Reklamı

Coca-Cola hayranları tarafından oluşturulan kısa video ve animasyonların bir araya getirildiği bir televizyon reklamı yayınladı.

ABD’de televizyonda yayınlanan bir programın final bölümünde gençleri kola içtiklerinde hissettiklerini anlatmaya davet eden Coca-Cola, gelen içerikleri birleştirerek sıra dışı bir televizyon reklamı oluşturdu.

Wieden + Kennedy tarafından hayata geçirilen yarışmanın duyurulmasına birkaç ay önceden başlandı. Televizyon, sosyal medya ve çeşitli mecralar aracılığı ile gençlerden Coca-Cola içtiklerinde hissettiklerini yaratıcı videolarla anlatmaları istendi. Seçilen en iyi kliplerden oluşturulan reklam filmi ulusal kanallarda yayınlandı.

 
Yaklaşık 400 gönderim alan yarışmada 40 video finalist olarak seçildi. Kampanyada Brezilya’dan Salt Lake City’ye, Jacksonville’den Florida’ya birçok bölgeden gelen videolar değerlendirildi.

Coca-Cola’nın geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği “Ahh Etkisi” kampanyasının bir parçası olarak gerçekleştirilen yarışmada, oluşturulan reklam filmine de “İşte bu Ahh” (This is Ahh) ismi verildi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türk Öğrenciler Sosyal Öğrenimi Zirveye Taşıyor: Eodev.com Bayer’in Türkiye’deki 60. Yılına Özel Puzzle Oyunu Yayında! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.