Coca-Cola Renksiz Ürününün Tanıtımı için Buzdan Otomat Yaptı

Coca-Cola Renksiz Ürününün Tanıtımı için Buzdan Otomat Yaptı

Coca-Cola, yalnızca Japonya’da satılan renksiz ürünü ‘Clear’in tanıtımı için buzdan bir otomat tasarladı.

Japonların renksiz içeceklere karşı ilgisinin farkında olan Coca-Cola, 11 Haziran’da ‘Clear’i piyasaya sürdü. Tamamen renksiz, klasik Cola tadındaki ve 0 kalori bu ürün, dişlerde de leke bırakmıyor.  Coca-Cola, yeni ürünün tanıtımı için yine şeffaflığı öne çıkaran bir kampanya hazırladı

Tanıtım için bir Coca-Cola otomatı hazırlayan marka, 240 cm uzunluktaki saydam buzdan yapılan otomatı Tokyo’nun Shibuya kentine yerleştirdi. Coca-Cola Clear’a bir şans vermek isteyen Japonlar, butona basarak kendilerine birer şişe renksiz Cola aldı.

Yaz sıcağına dayanıklı olmayan makine eriyene kadar hizmet verdi. Kampanya 18 ve 19 Temmuz’da günde yalnızca 2 buçuk saat devam etti.Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mercedes, Vandalizm Kurbanlarının İsimlerini Otobüslerine Verdi KFC’nin 700 Bin Kişi Tarafından İzlenen Albay Sanders Görünümündeki Kedi Ağacı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.