Coca-Cola Gerçek Zamanlı Twitter Kampanyası İle Herkesi Yemeğe Davet Ediyor

Coca-Cola Gerçek Zamanlı Twitter Kampanyası İle Herkesi Yemeğe Davet Ediyor

Coca-Cola, Romanya’da gerçekleştirdiği gerçek zamanlı Twitter kampanyası ile televizyon başında oturan herkesi birarada yemek yemeğe davet etti.

Romanya’da yapılan bir araştırmaya göre her 10 kişiden 6’sı ailesi ve sevdikleri ile yemek yiyebiliyor. Kalan kesim ise genellikle televizyon karşısında yalnız bir şekilde vakit geçiriyor. Televizyon karşısında oturmak yerine hep birlikte yemek yemenin daha doğru olduğunu savunan Coca-Cola bu araştırmanın sonuçlarına dayanarak harekete geçti ve Let’s Eat Together kampanyası ile birlikte yemek yemeye davet etti.

McCann Erickson ve MRM Worldwide Romanya tarafından hayata geçirilen projede, ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan özel bir reklam ile insanları bir araya getirmek amaçlandı ve #Letseattogether etiketi ile atılan tweetler canlı olarak yayınlandı. Tweetler televizyon kanalına yerleştirilen özel bir kod tarafından okundu ve izleyicilere iletildi.

 
Kampanya kapsamında ünlü bir şef atılan tweetlerden özel yemekler seçti. Twitter etkileşiminin artırılması için projeye Twitter fenomenleri ve blogger’lar da dahil edildi. Fenomen ve bloggerlar da attıkları tweetlerle birbirlerinin yemeğe davet etti.

Kampanya, 1 hafta içerisinde sosyal medya üzerinden 1 milyondan fazla izlendi. İlgili markaların Twitter kullanıcı tabanı yaklaşık %15 oranında artarken kampanya bir ilki oluşturarak Trend Topic listesinde ilk 10’a girdi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pegasus Twitter’ı İspanyolca Konuşturdu Yaratıcı Logo Tasarımları →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.