CNN: Elma Elmadır

CNN: Elma Elmadır

CNN, kırmızı bir elmayı öne çıkardığı reklam filminde doğru olarak kabul görmüş, değişmez gerçeklerden bahsediyor. 

CNN’in Figliulo&Partners imzasını taşıyan 30 saniyelik spotunda beyaz bir fon üzerinde kırmızı bir elma yer alıyor. Bazı insanların bunun bir elma olduğunu gördüğü, bildiği halde “Bu bir muz, bu bir muz!” diye bağıracağından ve kimilerinin bazen buna inanabileceğinden söz eden reklamdaki dış ses, kim ne derse desin bunun aslında bir elma olduğunu söylüyor ve haber kanalının yeni sloganı olan “#FactsFirst”e (Önce Gerçekler) vurgu yapıyor.

Gerçekler; içine duyguları ve önyargıları karıştırarak değiştirilemez. Tartışmaya açık değildir. Bir gerçeğin alternatifi yoktur. Gerçekler belli şeyleri açıklar. Onların ne olduğu ve nasıl gerçekleştiği gibi… Gerçekler yorumlanmaz. Apaçık ortadadır. Gerçek bir kere ortaya çıktığında düşünceler bunun etrafında şekillenebilir. Fikirler önemli olsa da gerçekleri değiştirmez. CNN’in bilgeliği temsil ettiği düşünülen elmayı merkeze koyduğu kampanya özetle bu düşünceleri içeriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Netflix, Stranger Things’in 2. Sezonunu Barış Manço’dan “Dönence” İle Açıyor Adobe Puppetron, Selfie’leri Sanat Eserine Çeviriyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.