Clockwork Yurt Dışına Açıldı: İlk Durak Minsk

Ajans Haberleri, Haberler 10 Şub 2020
Clockwork Yurt Dışına Açıldı: İlk Durak Minsk

2002 yılından bu yana dijital çözümler üreten, müşterilerine ve ulaştığı kullanıcılara en iyi deneyimi yaratmayı hedefleyen Clockwork, yurt dışına açıldı ve geçtiğimiz ay Belarus’un başkenti olan Minsk’te ofisini kurdu. Bu girişim Clockwork için bir ilk olmasının yanı sıra Belarus için de bir ilk çünkü ilk kez bir Türk dijital ajans Belarus’ta hizmet vermeye başlayacak.

Teknoloji ve AR-GE’de Sovyet döneminden itibaren büyük bir gelişme gösteren ve yine bu dönemde SSCB’nin bilgisayar teknolojilerinin %60’nı üreten Belarus, demir perde döneminin ardından da teknolojiye yaptığı yatırımı artırarak Doğu Avrupa’nın teknoloji kalbi oldu.

2006 yılında 47,9 milyon dolarlık bilgisayar teknolojileri ihracatı yapan Belarus, bu sayısı yalnızca 10 yılda 956,8 milyon dolar seviyesine çıkarmıştı. Avrupa’nın teknoloji üssü olarak kabul edilen Minsk’te açılan High Tech Park adlı teknokent kurulduğu günden bu yana yüksek teknoloji üretmeye devam ediyor.

Clockwork, yazılım süreçlerine yeni bir yön vermek, Türkiye’de müşterilerine sunduğu servis kalitesini artırmak amacıyla Belaruslu yazılımcılardan oluşan teknik ekibi ile çalışmalara başlayacak. Clockwork Belarus, yalnızca Türkiye’deki müşterileri için değil aynı zamanda global müşterilerine de yine bu yazılım geliştirme ofisi üzerinden hizmet sağlayacak.

Yurt dışında pek çok şirket ile kol kola çalışarak projeleri ayağa kaldırmış olan Clockwork için bu deneyim, edindikleri tecrübeleri yeniden dünyaya sunma fırsatı da sunacak. 2 milyon kişinin yaşadığı Minsk’te donanımlı yazılımcılar ile yeni deneyimler tasarlayacak ve tüm dünyayla buluşturacak.

Müşterilerine dijital ürün ve deneyimler tasarlayan Clockwork; büyüme odaklı stratejilerle, e-ticaret, web tasarım, mobil uygulama, sosyal medya, dijital reklam alanlarında ölçülebilir çözümler sunuyor. Kurulduğu 2002 yılından bu yana Türk Hava Yolları, McDonald’s, Little Caesars, Redbull, Starbucks, LC Waikiki, Vakko, Kahve Dünyası, Mapfre Sigorta,  Anadolu Grubu, Anadolu Motor, Çelik Motor, Temsa İş Makinaları, Zorlu Enerji, BJK , Gloria Hotels & Resorts ve Regnum Carya, Kaya Hotels & Resorts, D-Smart, S Sport TV gibi portföyüne kattığı birçok değerli marka ve 70’den fazla ödüllü projesi bulunmaktadır.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Brainworks, Network Ajanslar Arasında Clicks’us İle Doğa Sigorta İş Birliği 2. Yılında →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.