Clicks’us Dijital İle Doğa Sigorta’da Dijitalde Kesilen Poliçe Sayısı %465 Arttı!

Ajans Haberleri, Haberler 29 Kas 2019
Clicks’us Dijital İle Doğa Sigorta’da Dijitalde Kesilen Poliçe Sayısı %465 Arttı!

2018 yılı Ekim ayından itibaren çalışma sürecine başlayan Clicks’us Dijital ve Doğa Sigorta, bu süreçte 1. yılı geride bıraktı. Bir yıl içerisinde Doğa Sigorta’nın SEO anlamında oldukça uzun bir yol kat etmesini sağlayan Clicks’us Dijital, doğru SEO stratejileri ile dönüşüm rakamlarını %465 artırdı.

Clicks’us Dijital ile çalışmaya başlamadan önce Doğa Sigorta’nın dijital dünyada geride kalmasına neden olan belli başlı hatalar vardı. Majör hatalar olarak adlandırılan bu sıkıntılar öncelikle çözüldü. Kullanıcı deneyimindeki zorluklar, internet sitesindeki yazılımsal hatalar gibi durumlardan dolayı dönüşüm sayısı oldukça az olan Doğa Sigorta için Clicks’us Dijital bu hataların giderilmesi, kullanıcı odaklı ara yüz geliştirilmesi ve doğru SEO stratejileri ile Doğa Sigorta internet sitesine ziyaretçi sayısını artırmakla kalmayarak bu ziyaretçilerden dönüşüm alınmasını da sağlamıştır.

Bununla birlikte takip edilen 90 anahtar kelime sayısında sıralama değeri 12 civarından 5 civarına yükseltilmiştir. Böylece Clicks’us Dijital doğru ve nokta atışı SEO çalışmaları ile Doğa Sigorta internet sitesinden kesilen poliçe sayısını %465 oranında artırmayı başarmıştır.

Clicks’us Dijital, Doğa Sigorta ile olan başarı hikayesini sosyal medya hesapları üzerinden takipçileriyle de paylaştı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İLKO İlaç dijital reklam ajansını seçti Taximpro’nun enerjisi Çelik Akü ve Povver Akü’yle yükseldi! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.