Citroën’den Uzun Yolculuklar Sırasında Hissedilen Mide Bulantısını Geçiren Gözlük

Citroën’den Uzun Yolculuklar Sırasında Hissedilen Mide Bulantısını Geçiren Gözlük

Citroën, uzun yolculuklar sırasında taşıtın hareketinden kaynaklanan mide bulantısını geçiren bir gözlük tasarladı.

Citroën otomobiller, konforlu olmalarıyla ünlü. Ancak, bazı insanlar uzun yolculuklar sırasında kendini pek de rahat hissetmiyor. Araç tutması olarak bilinen mide bulantısı Avrupa’daki 30 milyon insanı etkiliyor.

BETC Group ajansı Traction’la bir araya gelen Citroën, yolculuk etmeyi, özellikle otomobillerinde konforlu hale getirmek ve taşıt tutması problemini çözmek için özel bir gözlük olan “Seetroën”i tasarladı.

Hareketten kaynaklanan mide bulantısı, görme ve hissetme arasındaki algı farkından dolayı meydana geliyor. Boarding Ring teknolojisini kullanan Patentli Seetroën gözlükler, Fransız bir girişim tarafından geliştirilmiş, %95 başarı oranına sahip paramedikal bir araç.

Halkaların içindeki renkli sıvı, sağdan sola ve soldan sağa gözlerin etrafında hareket ediyor. Görme ve orta kulak arasındaki bağlantıyı yeniden yaratan gözlükler, 10 dakikadan kısa bir sürede taşıt tutması problemini %95 oranında engelliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Nükleer Savaşın Etkilerini Anlatan Sanal Gerçeklik Deneyimi Iphone X’in Hafızaları Zorlanmaktan Kurtaran Reklamı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.