Cem Batu RED AND GREY’e Ortak Oldu.

Cem Batu RED AND GREY’e Ortak Oldu.

Doğrudur. Cem Batu, REDANDGREY’e ortak oldu. Bununla birlikte, REDANDGREY de dahil olma üzere Peak Group bünyesinde yer alan farklı disiplinlerdeki tüm ajansların Chief Creative Officer'i (CCO) olarak atandı. Kreatif işlerin, yaklaşım ve süreçlerin sorumluluğu yanında, Türkiye'den çıkan ilk global ajans networkü olma vizyonumuz doğrultusunda, yönetim kurulunda da yer alarak önemli bir görev üstlenecek. 2,5 yılını Amerika’da ‘gimme a break’ mottosu ile kendini geliştirmeye adayan Cem Batu’ya hoş geldin diyor, REDANDGREY ailesi olarak sektöre dönüş haberini ve bu konudaki heyecanımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Ajans Başkanı Furkan Reis ne dedi?

REDANDGREY’in kreatif ve analitik dünyayı birleştirme hedefini, Cem Batu ile birlikte yepyeni bir seviyeye taşıyoruz. Kreatif, entegre/bütünleşik iletişim, strateji ve teknoloji alanlarında tam hizmet ajansı olarak hizmet verirken performans pazarlaması, medya satın alma, arama motoru optimizasyonu, veri analitiği ve dönüşüm optimizasyonu hizmetleri veren Sempeak ile beraber oluşturduğumuz Peak Grup şirketlerini de Cem Batu’nun kreatif liderliği altında birleştiriyoruz. Amacımız; makine zekasıyla yaratıcılığı efektif şekilde entegre ederek markaları tüketicileriyle doğru zamanda, doğru ekranda/platformda, doğru içerikle; anlamlı ve aksiyon alınabilir şekilde buluşturmak. Bizi çok heyecanlandıran bu yaklaşıma kısaca “engineered creativity” diyoruz. Yaklaşımımızın tüm DNA’mıza işlemesi için de logomuzdan marka kimliğimize, iş yapış süreçlerimizden kullandığımız araçlara kadar her şeyi yeniledik.

Kişisel olarak ise; yaptığım işi bir üst noktaya taşımak için hem kreatif dünyayı ve markalaşma yolculuğunu çok iyi bilen, hem de aklını mühendis gibi çalıştırabilen bir yol arkadaşına ihtiyacım olduğunu hissediyordum. Cem’in tecrübesi ve farklı bakış açısı beni hep etkilerdi. “Neden olmasın?” dedim ve birlikte neler yapabileceğimiz konusunda O’nu ikna etmeye karar verdim. Şu an aynı vizyona aynı noktadan bakabildiğimiz için çok mutluyum. Kuluçka zamanımızda, Amerika’da; ne yaparız, nasıl ederiz, neleri değiştirip neleri yenileyebiliriz, diye nice uykusuz gecelerimiz oldu. Sonunda bu noktada ve birlikte olmak harika, gerçekten çok heyecanlıyız.

Cem Batu ne dedi?

Her şey çok güzel olacak! Mevcut ve potansiyel müşterilerimizle birlikte, “engineered creativity” vizyonumuzun yaratıcı ve geri dönüşü yüksek işlere dönüştüğünü görmek için sabırsızlanıyorum. İş ki, Furkan ile planladığımız gibi bu başarıları, tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelenin en iyisini ortaya koyarak birçok farklı ülkeye de taşıyabilelim. Neden olmasın?

Cem Batu Kimdir?

Cem Batu 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Doğuş Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde MBA yaptı. 15 yılı aşkın reklamcılık kariyerinde birçok öncü ve önemli ajansta dijital entegrasyon, dijital pazarlama, sosyal medya, deneyimsel pazarlama, entegre pazarlama alanlarında hem yönetici hem de yaratıcı roller üstlendikten sonra 2011 yılında kendi ajansını kurdu. 2012 yılında Mediacat tarafından “2012’yi Şekillendiren 10 Dijital Akıl” listesine seçildi. Yine aynı yıl Coca-Cola markasının 90 ülkedeki sosyal medya yönetimini içeren global konkuru kazandı ve EAG bölgesinin lider sosyal medya ajansı oldu.

Kristal Elma Dijital Kategori Jüri Başkanlığı da dahil olmak üzere yerel ve global birçok organizasyonda jüri olarak görev aldı. Kristal Elma, Effie, Felis, Kırmızı, Mixx, W3 de dahil olmak üzere kazandığı 150'den fazla yerel ve uluslararası ödülün yanında; ajansını, verimliliği de ön planda tutan Effie Index, Warc100 gibi prestijli uluslararası listelerin üst sıralarına taşımayı başardı. 2 yıl üst üste Advertising Age / Medicat tarafından 3 kez “Yılın Sosyal Medya Ajansı” seçildi. Kariyeri boyunca Coca-Cola, Vodafone, McDonald's, IKEA, Migros, Kia, Pepsi Co, VW, Renault, P&G, Unilever gibi dünyanın en çok arzulanan markalarına çizgi üstü (ATL), entegre pazarlama, dijital, mobil, sosyal medya disiplinlerinde hizmet verdi. Ajansının çoğunluk hissesini, kuruluşundan sadece 2 yıl sonra WPP Network'e sattı. 2017 yılında üstün başarı vizesi ile Amerika’ya yerleşti. Son 2 yılını Amerika'da kendini geliştirmeye adarken farklı birçok marka, start-up ve ajansa da danışmanlık verdi. 2020 yılının mayıs ayı itibarıyla REDandGREY’e ortak oldu ve Peak Group ajanslarının Chief Creative Officer’i (CCO) olarak atandı.

Etiketler:
Benzer Yazılar
Albaraka Türk Yeni Kreatif Ajansını Seçti
Albaraka Türk Yeni Kreatif Ajansını Seçti
Devamını Oku >
“Dahi Anlamındaki De”ye Komili De Dahil Oldu!
“Dahi Anlamındaki De”ye Komili De Dahil Oldu!
Devamını Oku >
RED and GREY Ailesine Bir Kreatif Direktör Daha!
RED and GREY Ailesine Bir Kreatif Direktör Daha!
Devamını Oku >
Red And Grey’e Yeni Kreatif Direktör
Red And Grey’e Yeni Kreatif Direktör
Devamını Oku >