Canped Engelliler Günü Kampanyası

Ajans Haberleri, Haberler 03 Ara 2014
Canped Engelliler Günü Kampanyası

Canped, 3 Aralık Engelliler Günü’ne dikkat çekmek için hayata geçirdiği kampanyası ile kullanıcılara engellilerle empati kurabilecekleri bir deneyim sunuyor.

Geçtiğimiz yıl Engelliler Günü’nde kısa bir animasyon videoyla engellilerin sokaklarda karşılaştığı zorluklara dikkat çeken Canped, bu yıl hazırladığı kampanyayla da yine aynı konuda farkındalık yaratmayı amaçladı ve özel bir kampanya ile kullanıcıların karşısına çıktı.

Canped’in sosyal medya ajansı WALKSdigital tarafından kısa bir oyun olarak kurgulanan kampanya, popüler haber sitelerinde zorlu bir oyun daveti olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Oyuna tıklayan kullanıcıdan, klavyesindeki yön tuşlarını kullanarak karşısına çıkan engelleri aşması isteniyor.

Canped Engelliler Günü Kampanya

Sokaklarda engellilerin her gün karşılaştığı merdivenler, rampasız otobüsler ve yüksek kaldırımlar zorlu birer engel olarak oyundaki yerini alıyor. Ancak gerçek hayatta olduğu gibi oyunda da bu engellerin aşılması mümkün olmuyor.

Hiçbir engeli aşamayan ve oyunun ya da klavyesindeki tuşların bozuk olduğunu düşünen kullanıcı, üçüncü engelin sonunda az önce aşmaya çalıştığı engellerin, sıradan bir günde engelli bir bireyin karşısına çıkartılan engellerden sadece birkaçı olduğunu öğreniyor.

Canped’in 3 Aralık Engelliler Günü’nde engellilerin yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirdiği kampanyaya şuradan ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dekatlon Buzz, 5. Yılına Özel Olarak Kurumsal Kimliğini Yeniledi! KIA Benim Maceram ODD Ödülleri’nde Yarışıyor! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.