Calvin Klein’den Cesur Pazarlama Kampanyası

Calvin Klein’den Cesur Pazarlama Kampanyası

Son yıllarda hayata geçirdiği cesur pazarlama projeleri ile çok konuşulan Calvin Klein, provokatif kampanyalarına devam ediyor.

ABD’de  yapılan bir araştırmaya göre özellikle gençler arasında seksin giderek daha popüler hale geldiğini ortaya koyuyor. Dijital ilişki kültürünün yaygınlaşması, Tinder ve benzeri flört uygulamalarının trend haline gelmesi; hedef kitlesi milenyum kuşağı olan markaların dikkatini çekmeye başladı.

Seksi kampanyaları ile adından sıkça söz ettiren Calvin Klein de bu durumu değerlendirerek, sonbahar 2015 denim koleksiyonu için yeni nesilin birliktelik kültürüne atıf yapan cesur bir kampanya başlattı. “Raw texts, real stories.” söylemi ile gerçek kişiler ve gerçek hikayelerden esinlenildiği belirtilen kampanyada milenyum kuşağı ile kültürel açıdan sıra dışı bir bağlantı kuruluyor.

 
Ünlü moda fotoğrafçısı Mario Sorrenti ile çalışılan projede, fotoğraflar üzerinde modeller arasında geçen erotik yazışmalar (sexting) yer alıyor.

Calvin Klein Cesur Kampanyası

calvin klein pazarlama

calvin klein pazarlama kampanyası

calvin klein

calvin klein cesur pazarlama projesi

Calvin Klein’in pazarlama kampanyası çok fazla cinsellik kullanımı ile eleştirilirken, marka cesur projesi ile milenyum kuşağı ile iletişim kurmayı hedefliyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kadınlara İlham Veren Reklam Kampanyaları Garanti’den Basketbolseverlere Özel Kampanya: #GarantiyleBerline →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.