Calve’den Doğal Twitter Kampanyası: #YılınTransferi

Calve’den Doğal Twitter Kampanyası: #YılınTransferi

Transfer döneminde futbol takımlarının renklerine kattığı birbirinden flaş isimlerin sansasyonel etkisini başarılı bir şekilde Twitter kampanyasına dönüştüren Calve, son derece etkili bir kampanyaya imza attı.

Kampanyanın sosyal medya kısmını yöneten Wox Digital, #YılınTransferi hashtagi’yle Twitter’da başlattığı kampanyada yeni reklam aracı Network’u kullanarak topla 7 milyon 720 bin görüntülenme aldı ve 1 milyonun üzerinde profil ziyareti elde etti.

Calve, 11 binden fazla takipçinin katıldığı kampanyada organik olarak 266 dakika TT’de kalarak etkileşimi %13,2, yeni takipçi sayısını da %5,4 artırdı.


Kampanyanın Hikayesi

Yeni çıkaracağı sosu takipçileriyle seçen Calve, #YılınTransferi hashtag’iyle takipçilerinden Burger Sos, Ballı Hardal ve Meksika Sos arasında tercih yapmalarını istedi. Twitter’da yüksek etkileşimli içerik üreticilerinin (fenomenlerinin ve troll hesapların) katılımıyla kısa sürede TT’ye giren hashtag ile atılan birbirinden eğlenceli tweetlere anında cevap veren Calve, desteklediği takımı ve sosu yazan takipçilerine forma hediye ederek kampanyayı sonlandırdı.


Network nasıl çalışıyor ?

Yurtdışında son derece etkili örneklerini gördüğümüz Native Adversiting’in Türkiye’de başarılı bir ağını yaratan Wox Digital, 52 yüksek etkileşimli içerik üreticisi ile beraber seçilen konu ile ilgili doğal konuşulurluk yaratıyor ve önceki dönemlerde yapılan “XX Fenomen/RT” yapısının basit mekanizmasının tersine çevirerek etkileşimin doğal olarak yükselmesini sağlıyor.

Tüketiciyle doğal iletişime geçen marka mecra özelliğine uygun duruşu ile tüketicinin kendisiyle duygusal bağını güçlendirerek marka sadakatini son derece etkili bir biçimde artırmayı başarıyor.


Klasik Twitter projeleri yerine doğal bir kampanyayla başarıyı yakalayan Wox Digital, Twitter’ın eğlenceli dokusunu etkili bir biçimde işleyerek daha da keyifli kampanyalarla karşımıza çıkacağa benziyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Beyaz’ın Psikopat Karakteri Vodafone Reklamında! Atlas Halı’dan Sonbahara Özel Instagram Yarışması →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.