Burger King’in Güneşte Pişen Whopper Köftesi

Burger King’in Güneşte Pişen Whopper Köftesi

Burger King, Kuveyt’in kavurucu sıcağını, Whopper köftelerini kızartmak için kullandı.

Kuveyt’te hava sıcaklığı 50 derecenin üstüne çıkabiliyor. Bu yıl ülkede yaşanan en yüksek sıcaklık ise 54 derece olarak ölçüldü. Ülkede yaşayan pek çok insan güneşten korunmak için kendilerine bir yer ararken, Burger King, sıcak havayı olağandışı bir fırsata çevirdi ve Memac Ogilvy’le birlikte “Sun Flame-Grilled Whopper” kampanyasını yarattı.

Fast food zinciri, kendine ait güneş enerjili ızgarayı yaptı ve Doğa Ana’nın gücünden yararlanarak hamburger köftelerini güneşte pişirdi. 50 derecelik güneş ısısını 280 derecelik bir ızgaraya dönüştürdü ve Whopper köftelerini kızarttı. Güneşte pişirilen Whopper hamburgerler, hava sıcaklığı 50 dereceye ulaştığında sınırlı bir süre için Kuveyt’teki Burger King restoranlarında satıldı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Oyundaki Dünyayı Gerçek Hayatla Buluşturan iPhone X Reklamı Savaş Çocuklarının Kaçış Robotu →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.