Burger King Olmadan 15 Yıl: Whopper Blackout

Burger King Olmadan 15 Yıl: Whopper Blackout

Whopper olmadan asla diyorsanız mutlaka izlemeniz gereken bu belgesel, Burger King bağımlılarını ve yokluğunda yaşananları ele alıyor.

Fransız reklam ajansı Buzzman imzalı bu ilginç belgesel, Fransa’da 1997-2012 yılları arasında firmanın ülkedeki yokluğu üzerine çekilmiş. Bu 15 yıl boyunca Whopper yemek isteyenler, hamburgerlere yalnızca özel günler için “sote bir yerden” ulaşabilmişler. Hamburgerlere ulaşmaya çalışırken yaşanan maceralar, 7 dakikalık belgeselde hafif aksiyonlu ve kriptik bir teknikle anlatılmış.

Belgeselde kendilerine “Whopper Addicts/Whopper Bağımlıları” ismini takan bir grubun karaborsaya düşen Whopper’ların peşinde koşması, haber bültenlerinde isyan eden Whopper Addict’ler ve buna benzeyen mizahi öğeler var.

 
Burger King’in 15 yıllık yokluğundan sonra neler yaşandığını anlatan “Whopper Blackout” belgeseli, 30 kişiyi aşkın bir kadro tarafından tasarlanıp çekilmiş.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Alametifarika'dan Bir Toyota Corolla Reklamı: Daddy Cool Kadın Eksenli Reklamlara Çocukların Yorumu →

Yazar Hakkında

Leyla Asena Arıca
Leyla Asena Arıca
Koç Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okuduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünde eğitimine devam eden Asena, Dijitalajanslar.com'da içerik editörü ve yazar olarak yer alıyor.