Burger King, Ateşi Seven Çalışanlar Arıyor

Burger King, Ateşi Seven Çalışanlar Arıyor

Burger King Almanya, şubelerinde çalışmak isteyen adaylar için yine alevlerin ön planda olduğu bir iş ilanları hazırladı.

Burger King, yılbaşında McDonald’s’a dev bir ızgara hediye etti, hamburgerlerini alev alev yanan kuryelerle teslim etti ve modası geçmiş çirkin eşyaları bir ızgarada yaktı. Alevli kampanyalarına alıştığımız Burger King, alevlerin yine başrolde yer aldığı bir kampanyayla karşımızda.

Burger King Almanya’nın Grabarz & Partners’la birlikte hazırladığı reklam kampanyası aslında bir iş ilanı. Kampanyaya ait görsellerde; molotof kokteylini fırlatan bir erkek, maç fişeği yakan yüzleri maskeli kişiler ve yaktığı ateşi tutuşturmaya çalışan bir kadın ile ateşin etrafında toplanan kalabalık yer alıyor.

4 ayrı reklam afişinde “Love Fire? Contact Us” (Ateşi Seviyor musun? Bizimle İletişime Geç) yazıyor ve reklamlar, iş arayan adayları Burger King Almanya’nın iş ilanları sayfası bk-careers.com adresine yönlendiriyor. Reklamların sağ alt köşesinde ise “Flame Grilling Since 1954” (1954’ten Beri Alevde Izgara) yazıyor.

Görünüşe bakılırsa Burger King, “alevde ızgara” hamburgerlerini, ateşi ve ateşle oynamayı seven çalışanlarla birlikte hazırlamak istiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Ve Welder Moody, Tahminine Güvenene Gidiyor… Yön İşaretlerine Dönüşen McDonald’s Logosu →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.