British Council’in İkinci Dijital Sergisi ‘Tanışıyor muyuz?’ POMPAA İmzasıyla Yayında!

Projeler, Web siteleri 17 Oca 2018
British Council’in İkinci Dijital Sergisi ‘Tanışıyor muyuz?’ POMPAA İmzasıyla Yayında!

British Council’in ilk dijital sergisi ‘Geçen Gece Bir Rüya Gördüm’ ile 15. Altın Örümcek Web Sitesi Ödülleri’nde ‘En İyi Web Sitesi’ ödülünü alan ve adından övgüyle söz ettiren POMPAA, British Council’in ikinci dijital sergisini de yayına aldı.

British Council’ın ‘Duvarları Olmayan Müze’ (Museum Without Walls) görsel sanat koleksiyonundan bir seçkiyle açılan ikinci sergisi ‘Tanışıyor muyuz?’; izleyicilerinin, portrelerin kalıplaşmış değer yargılarını sarsan gücünü keşfetmelerine olanak tanıyor. Ulya Soley küratörlüğünde düzenlenen sergi, güncel eserlerin de dahil olduğu geniş bir zaman aralığını kapsayarak Birleşik Krallık portre geleneğinin 80 yılını temsil ediyor.

Zamandan ve mekandan bağımsız bir anlayışla alışılagelmişin dışında bir sergi deneyimi sunan ‘Tanışıyor muyuz?’, sanat eserlerinin ve sanatçıların kendine özgü hikayelerini belirgin kılarak ziyaretçilerinin dinamik bir alanda bu hikayelerin etrafında serbestçe gezmelerine olanak sağlıyor.


 

 
Daha fazla sanatsevere ulaşmak ve güçlü bir diyalog kurmak amacıyla projelendirilen sergi, 16 Ocak 2018 tarihinden itibaren exhibitions.britishcouncil.org.tr web sitesinden izlenebilir. Üstelik sergi, internet bağlantısı olan tüm masaüstü ve mobil cihazlardan ziyaret edilebiliyor. Sesli Betimleme Derneği ile yapılan işbirliği çerçevesinde görme engelli izleyiciler de sergiyi deneyimleyebiliyor.

Küratör: Ulya Soley
Proje Yöneticisi: Su Başbuğu, British Council
Proje Danışmanları: Esra A. Aysun, British Council, Moira Lindsay, British Council Koleksiyonu Direktörü, E. Osman Erden, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
İletişim: Cenk Cengiz, Özlem Ergun, Meltem Günyüzlü Ateş, British Council
British Council Koleksiyonu: Nicola Heald
Seslendirme: Alanur Erten (İNG), Ulya Soley, Emine Kolivar (TR)
Sesli Betimleme: Emine Kolivar, Sesli Betimleme Derneği

Ajans: POMPAA
Yaratıcı Direktör: Mustafa Ercan Zırh
Arayüz Tasarımcısı: Hazal Kutlu
Arayüz Programcısı: Faruk Gerçek
Arkaplan Programcısı: Kerem Mert Özden
Metin Yazarı: Tümsev Sayar
Dijital Pazarlama Uzmanı: Deniz Deniz
Proje Koordinatörü: Sevgi Aydın


 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← H&M’e Bir Darbe de Annelerden Geldi Burger King, En Kötü Eşyaları Izgara Yaptı →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.