Brezilya-Almanya Dünya Kupası Maçı Twitter’da Rekor Kırdı!

Brezilya-Almanya Dünya Kupası Maçı Twitter’da Rekor Kırdı!

Brezilya-Almanya Dünya Kupası maçı gelmiş geçmiş en çok tweet alan spor etkinliği oldu. 

FIFA Dünya Kupası Twitter’ın kendi rekorunu kırmasını sağladı. Heyecanlı Brezilya–Almanya yarı final maçı ile ilgili tam 35.6 milyon tweet yazıldı. Bu maç daha geçtiğimiz günlerde Brezilya–Şili maçı için atılan 16.4 milyon tweet rekorunu kırdı. Maç boyunca Brezilya, Almanya’nın ilk 30 dakika içinde beş gol atması ve Almanya’nın maçı 7-1 alması nile ilgili tam anlamıyla küçük düşürüldü.

Bunun dışında maç hala oynanırken bir başka Twitter rekoru kırıldı. Sami Khedira’nın 29. Dakikada attığı gol bir dakika içinde 580,166 tweet attırdı. Bu rekordan önce yine Brezilya–Şili maçında bir dakikada 389,000 tweet ve Superbowl 48’de 382,000 tweet yazılmıştı.

 
Son günlerinde FIFA Dünya Kupası heyecanı tüm dünyayı sardı. Bu heyecanın sosyal medyaya yansımalarının nereye varacağını hep beraber göreceğiz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türkiye’nin ve Dünyanın En Değerli İnternet Şirketleri Açıklandı! Doğanay Limonata’nın Dijital Ajansı Rhino Runner Oldu →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.