Bossy Digital, Hurma Marketi Kalendergah'ın Satışlarını %826 Artırdı!

Bossy Digital, Hurma Marketi Kalendergah'ın Satışlarını %826 Artırdı!

Online hurma marketi Kalendergah 2021 Ekim’de BossyDigital ile dijitale gözlerini açtı. Reklam bütçesi oldukça düşük olmasına rağmen satışlarında %826’lik bir ivmeyi yakalayabildi.

Yaşadığı Sorunlar

Arabistan’dan hurma tedarik edip Türkiye’de satmak isteyen Kalendergah BossyDigital ile iletişime geçti. Web sitesi, sosyal medya ve dijital reklam yönetimi için dijital pazarlama ajansı BossyDigital’i tercih etti. Sektörün hacmi fazla büyük değildi. Bu yüzden lokal olarak çalışılması ve hedef kitlenin iyi analiz edilmesi gerekiyordu.

Sıfırdan tüm dijital varlıklarını oluşturuldu. Sonrasında reklam stratejisini geliştirildi ve dijital pazarlama entegrasyonlarını (pixel, analytics vs.) tamamlandı. Sıfırdan başlanan bir marka olduğu için ajans ekibini heyecanlandırıyordu.

Ajansın Çözümü

Geçmiş performans analizine yapamamak dezavantajdı. Fakat detaylı bir rakip analizi yaptıktan sonra yeni başlanmasına rağmen dijital reklam harcamalarındaki israfı azaltıldı. Google Ads ve Meta Ads tarafında rakiplere kıyasla daha güçlü görseller ve metinlerle giriş yapıldı ve istenen sonuçlar kısa sürede elde edildi. Hedef kitle testlerinde titiz davranıldı ve efektif sonuç sağlanan hedef kitlelere odaklanıldı.

Açılış sayfalarına çok önem verildi. Web sitenin açılış hızını 1 saniye ve altına çekmek için uğraşıldı. Müşterilerin satış yolculuğunda ki tüm pürüzler kaldırıldı. Ve Kalendergah’ın müşterileri sadece üç adımda alışverişini tamamlayabiliyor.

Sonuçlar

BossyDigital ile ilk 2 ayda Google Ads ve Meta Ads’de edinme başı maliyetler %50 düştü ve toplam satış %826 arttı. Elde edilen ROAS değerleri ile marka kısa sürede karlılığını elde etti.

Etiketler:

İlgili Haberler

BossyDigital, BlackBörk ile El Ele!
BossyDigital, BlackBörk ile El Ele!
Devamını Oku >
Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO) Nedir? Nasıl Yapılır?
Dijital menu icon
30 Nis 24
Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO) Nedir? Nasıl Yapılır?
Devamını Oku >