29 Şub 24
menu icon Ajans Haberleri menu icon D/A

Bonjur Hotels & Charleston Brand Agency

Bonjur Hotels & Charleston Brand Agency

Dünyanın En İyi Termal Suyu: Bonjur Hotel

 

Charleston Brand ekibi 2023 yılının sonlarına doğru turizm sektöründeki marka tecrübesine bir yenisini daha ekledi ve Bonjur Hotels ile sağlık ve termal turizm alanına giriş yaptı.

Haymana'nın dünyanın en iyi suyu ve wellness club konseptine sahip Bonjur Hotel Thermal & Wellness ile başladıkları bu yolculukta, renkler bile gözümüzde anlam buldu. Ankara'nın karasal iklim renkleri, termal suların maviliklerini harmanlayarak işe Bonjur Hotel'in kurumsal kimliği hazırlayarak başladılar.

Markanın sosyal medya, prodüksiyon ve diğer tüm iletişim süreçlerini üstlendikleri bu yeni macerada neler yaptıldı, gelin bir bakalım!

 

1. Markanın Kurumsalını Oluşturmak;

Renkleri temel olarak şekillendirilen Bonjur Hotel'in dijital mecralarından önce, baskı materyalleri Charleston Brand tarafından hazırlandı. Sadece dijital süreçlerde değil; kapsamlı olarak altına imzalarını atacakları metinleri, görselleri ve tasarımları değerlendirildiğinde, ilk mesajın sağlığın getirdiği dinginliği korumak olduğunu vurguluyorlar. Tabiri caizse Bonjur, Charleston Brand ekibine yeni doğmuş bir bebek heyecanıyla girdi.

 

2. Daha Önce Hiçbir Çekim Bu Kadar İyi Hissettirmemişti: Prodüksiyon

Bonjur Hotel Thermal & Wellness Club için Ankara / Haymana’ya Charleston Brand prodüksiyon ekibi ile birlikte fotoğraf ve video çekimleri için gitti. İstanbul’dan yola çıktığında gördükleri manzaralar, Ankara’ya yaklaştıkça değişen mevsim onları etkilemeye yetti bile.

İlk adımlarını attıklarında, uzun sütunlarıyla görkemli ve aynı zamanda renkleriyle sadeliği yakalamış olan Bonjur, çekilen her karede hayranlık yaşatacak kadar güzeldi. Ekip aynı zamanda sabahları koru yolunda yürümenin ve Ankara ayazının, sabah uyanmada kahveden daha etkili olduğunu keyifle öğrenmiş oldu.

 

3. Yeni Yıla Bonjur'un Yeni Websitesini Hazırlayarak Girdiler.

Bonjur Hotel’in çevrimiçi kimliğini kullanıcı dostu bir arayüzle birleştirdiler. Hazırlanan websitesi, Bonjur Hotels’in misafirperverlik ve termal öncelikle anlayışı doğrultusunda kurgulanarak tüm misafirlerin ihtiyaçlarına yönelik bir yapıyla yayına alındı.

Kullanıcı deneyimini ön plana çıkararak potansiyel misafirlerin tek bir arayüzde tüm bilgileri görüntüleyebileceği ve detaylı olarak görselleri inceleme şansı olacakları paneller oluşturdular. Misafirlerin akıllarına takılan tüm sorular için 7/24 online bir chatbot ile bir yönlendirme ekleyerek interaktif bir yapı oluşturarak yenilik kazandırdılar. Websitesini linkten inceleyebilirsiniz.

 

4. Sosyal Medyada Bonjur Hotels Rüzgarı: Influencer Marketing

Bonjur Hotel'in benzersiz termal suyu ve Wellness Club konseptiyle tanışmalarının ardından, bu özel deneyimi daha geniş bir kitleye ulaştırmak amacıyla sosyal medya içerik üretimi ve reklam yönetim süreçlerine ek olarak influencer işbirlikleri de kurgulandı. Çalışmalara başlangıcında farkedilen o ki, dünyanın en kaliteli termal sularından birinin Ankara'nın Haymana ilçesinde yer aldığı bilgisi değil Türkiye geneli, Ankaralılar tarafından dahi pek de bilinmiyordu. Charleston Brand ekibi bu sebebi gereçe görerek hem Bonjur Hotel'i hem de destinasyonun bu benzersiz özelliğini sosyal medya üzerinden viral etki yaratacak şekilde tanıtmak için gaza bastı.

Seçilen influencerlar, sağlık, wellness ve seyahat konularında geniş bir kitleye sahip olan isimlerdi. Bonjur Hotel'in benzersiz özelliklerini vurgulayacakları, deneyimlerini paylaşacakları ve takipçilerine Bonjur'un sunduğu ayrıcalıkları aktaracakları bir içerik planı paylaşıldı.

Influencerlar, konakladıkları sürece Bonjur Hotel'in sağlıklı yaşam ve dinlenme konseptini kendi takipçi kitlesine özgün ve samimi bir şekilde içeriklerle paylaşma fırsatı buldu. Bu içeriklerde, otelin sunduğu imkanlar, termal suyun benzersiz özellikleri ve Wellness Club deneyimleri vurguladılar.

Charleston Brand'in bu konudaki hedefi; Influencer Marketing ile Bonjur Hotel'in dijital varlığını güçlendirmek ve potansiyel misafirleri etkilemek, aynı zamanda Influencerların takipçi kitlesi aracılığıyla Bonjur Hotel'i keşfeden ve tercih eden yeni misafirler kazarak devamlılığını sağlamak.

 

 

Etiketler:

İlgili Haberler

TET Proje Pazarı  x Charleston Brand
TET Proje Pazarı x Charleston Brand
Devamını Oku >
Rene Magritte İle Bir Zamanlar Anadolu'da: 🦄 #NFTCollection
Grafik Tasarım menu icon
22 Ara 22
Rene Magritte İle Bir Zamanlar Anadolu'da: 🦄 #NFTCollection
Devamını Oku >