BMW M5 Drift Rekoru Kırarak Guinness Rekorlar Kitabına Girdi

BMW M5 Drift Rekoru Kırarak Guinness Rekorlar Kitabına Girdi

3 kişilik BMW ekibi, BMW M5 model otomobile gerekli anlarda benzin takviyesi yaparak saatler boyunca drift yapmasını sağladı.

BMW’nin 3 kişilik ekibi; bir sürücü, ihtiyaç anında benzin takviyesi yapmak için hazır olan diğer bir sürücü ve bir benzin dolduran bir görevli ile Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi başardı. 1. BMW M5 rekor için, 2. BMW M5 ise birinci aracın rekora ulaşması için çalıştı. Havada yakıt ikmali yapan askeri birimlerden esinlenerek böyle bir rekor gösterisi hazırlandı.

8 saat boyunca 374 kilometre drift yapan BMW M5 sürücü eğitmeni Johan Schwartz, 2013’teki eski rekoru olan 144 kilometreyi geride bıraktı. Gösteri sırasında, 2. araçtan 1. araca, hareket halindeyken başarılı şekilde 5 kez yakıt yüklemesi yapıldı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Range Rover Evoque Kimsenin Aşamayacağı Tümsekleri Bile Aşabilir Uzaylılara Gönderilen Lazer Mesajları →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.