BMW’den Karlı Tatil Kampanyası: Snowchat

BMW’den Karlı Tatil Kampanyası: Snowchat

BMW karlı tatil kampanyası Snowchat ile kullanıcıların sevdiklerine gönderecekleri yılbaşı ve tatil mesajlarını yaratıcı bir yöntem kullanarak iletiyor.

BMW, Snapchat’ten esinlenerek hayata geçirdiği Snowchat kampanyası ile internet kullanıcılarına sıra dışı bir deneyim yaşatıyor. Kampanyaya katılan kullanıcılar yılbaşı öncesi yeni yıl ve tatil mesajlarını sevdiklerine BMW’nin ön camına yazarak gönderiyor.

Özel bir mikrosite üzerinden gerçekleştirilen kampanyada kullanıcılar çeşitli yazı araçları ile kar kaplı BMW’nin ön camına iyi dileklerini yazıyor. Yazılan mesajlar Facebook, Twitter ve mail yoluyla gönderilmek istenen kişiye iletiliyor ve sahibine ulaştıktan 5 saniye sonra kendiliğinden siliniyor.

bmw snowchat kampanyası

BMW bu kampanya ile birincil hedef kitlesi dışında kalan ve sosyal medyayı çok yoğun kullanan genç kitleyi hedeflemiş. Kampanyanın amacı ise BMW X4’ün tanıtımının yapılması ve BMW’ye sadık olan lüks araç kullanıcılarından daha geniş bir kitleye açılmak.

Kirshenbaum Bond Senecal + Partners tarafından hazırlanan kampanya Snapchat tarzını seven milenyum kuşağını, benzer bir anlayış ve formatla yakalamaya çalışıyor.

BMW’nin karlı tatil kampanyasına BMW Snowchat web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Coca-Cola’dan Yılbaşı Kampanyası: Kısa Masallar Çiçek Sepeti Reklam Kampanyası: #HediyemGelinceBen →

Yazar Hakkında

Dilek Kızılırmak
Dilek Kızılırmak
Kadir Has Üniversitesi, Reklamcılık Bölümü ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Dilek, dijital pazarlama konusunda kendini geliştiriyor ve Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.