BMW Genel Merkezinin Elektrik Pillerine Dönüşümü

BMW Genel Merkezinin Elektrik Pillerine Dönüşümü

BMW, elektrikli otomobil üretimi konusundaki üstünlüğünü kanıtlamak için benzinli motorun simgesi halindeki genel merkez binasını, elektrik pillerine dönüştürdü.

Genel görüş, Alman otomobil üreticilerinin elektrikli otomobil konusunda geride kaldığı yönünde. Ancak, BMW 2017 yılında 100.000 elektrikli otomobil üreterek Tesla gibi markaları bile gölgede bıraktı.

Bu gerçeği hem rakipleriyle hem de tüm dünyayla paylaşmak isteyen BMW, Jung von Matt ile bir araya gelerek BMW’nin simgesi haline gelen genel merkezi ve benzinli motorun sembolü Münih’teki dört-silindir kulesini, başarılı bir ışıklandırma ile 101 metre uzunluğunda elektrik pillerine dönüştürdü.

Transformation of a Landmark” kampanyasıyla BMW genel merkez binası; 500 mobil far ve projektör, 128 ton teçhizat, 820 m3 materyal ve 6 aylık planlamayla, dünya çapında 148 milyon PR etkileşimi oluşturan ikonik bir görsele çevrildi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Romanya Tarihini Eğlendirerek Öğreten Uygulama: Istori@ BMW Hakkındaki Bilginizi Test Eden Bot →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.