Bitcoin’le Menü Satan İlk Fast Food Restoranı KFC Oldu

Bitcoin’le Menü Satan İlk Fast Food Restoranı KFC Oldu

KFC Kanada, sanal para birimi Bitcoin’le tavuk parçaları ve patates kızartmasından oluşan bir menü sattı.

Neredeyse tüm dünyayı peşinden sürükleyen Bitcoin, bazıları tarafından geleceğin para birimi olarak görülürken; kimilerine göre fazlaca şişirilmiş, eninde sonunda patlayacak bir balondan ibaret. Bitcoin, hakkında çeşitli spekülasyonlar yapılsa da, kripto para birimi varlığını sürdürüyor ve değerinde ani dalgalanmalar yaşansa da yükselişi önlenemiyor.

KFC Kanada, Bitcoin fırsatını değerlendirmek isteyen ilk fast food restoranı oldu. Yalnızca dijital parayla satın alınabilen “The Bitcoin Bucket”ı hazırlayan KFC, menüyü internet sitesi üzerinden satışa çıkardı. 20 Kanada doları fiyat biçilen sınırlı sayıdaki menü büyük ilgi gördü ve kısa sürede tükendi. Kampanya, Twitter’dan da desteklendi.

Menüde; 11 baharatlı gizli tarifle hazırlanan 10 adet çıtır tavuk parçası, waffle patates kızartması, gravy sos ve iki dip sos yer aldı. Bitcoin işiyle uğraşanlar, bu kez sanal paralarını bir kova dolusu KFC lezzeti tatmak için harcadı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook, Üç Plak Şirketi ve Yayıncıyla Daha Anlaşma Yaptı Metro Yolculuğunu Bedavaya Getiren Adidas Ayakkabılar →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.