Bisiklet Markasından Otomobillere İmalı Mesaj

Bisiklet Markasından Otomobillere İmalı Mesaj

Bisiklet markası Veloretti, GPS ve bisikleti birleştirerek otomobillere gönderme yapan bir kampanya hazırladı.

Avrupa’nın büyük kentlerinde otomobiller ve bisikletliler arasındaki savaş, doruk noktasına ulaşmış durumda. Paris, Londra veya Roma’da yaşayan bisiklet sürücüleri çoğu otomobilin sebep olduğu hava kirliliği, gürültü kirliği ve tehlikelerden rahatsız hissediyor.

Amsterdam’ın bağımsız bisiklet markası Veloretti, bu sessiz çığlığın sesi olmaya karar vererek Anomaly’le bir araya geldi ve “F*CK CARS” kampanyasını hazırladı. Kampanya mesajı; bir otomobil, bisiklet sürücüsünün çok yakınından hızla geçtiğinde, bisikleti kullanan kişinin aklından geçen düşünceleri doğrudan yansıtıyor. Fakat marka bunu sesli bir şekilde dile getirmek yerine, bisikletle anlatmak istemiş.

Reklam filminde, parlak sarı renkli Veloretti bisikleti dijital fırçası; Amsterdam sokaklarını ise tuvali olarak kullanan bir sokak sanatçısı yer alıyor. Kartpostallardan aşina olduğumuz Amsterdam caddelerinde zig-zaglar çizerek ilerleyen bisiklete ait GPS verisi gerçek zamanlı olarak bir makine tarafından takip ediliyor ve sürücünün her hareketi, siyah boş bir sayfa üstüne beyaz kalemle çiziliyor. 76.8km uzunluğundaki yolculuk sonunda ise bisikletlilerin otomobillere vermek istediği o küfürlü mesaj ortaya çıkıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Özgür Basın İçin Sansürsüz Çalma Listesi Ünlü Müzisyenlere Ait Fontlarla Tasarımlarınıza Renk Katın →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.