Biryudumkitap’ın Sesli Pasajları Engel Tanımıyor!

Ajans Haberleri, Haberler 22 Oca 2018
Biryudumkitap’ın Sesli Pasajları Engel Tanımıyor!

FOLX‘un hayata geçirdiği ve yeni yıla 250 bini aşkın faydalanıcıyla başladığını duyuran Biryudumkitap, test etmeye başladığı bir yenilikle daha okurlarını heyecanlandırdı.

Abonelerine her sabah kitap pasajları gönderen sosyal girişim, bu pasajları seslendirmeye başladı. Sesli Pasaj ismiyle duyurduğu özelliği, 24 saatte 1200’den fazla okur tarafından dinlendi ve sosyal ağlarda 30 bin kişiye ulaştı. Seslendirilen ilk pasaj, Mihail Bulgakov’un çarpıcı eseri “Genç Bir Doktorun Anıları” oldu.

Daha önce Anlatan Eller iş birliği ile hayata geçirdiği #KitaplarEngelTanımaz projesi ile işitme engelli bireyleri kitapla buluşturan ve dijital enstrümanları iyi şekilde kullanan Biryudumkitap, attığı bu adımla hem sesli kitapseverlere hitap etmeyi hem de görme engelliler için de engelsiz bir platform olmayı hedefliyor. Yakın zamanda mobil uygulamalarıyla akıllı telefon marketlerinde yer alacak olan sosyal girişim, sesli pasajları ile engel tanımıyor.

2015 yılı son çeyreğinde Alparslan Demir ve FOLX Digital ekibi tarafından hayata geçirilen Biryudumkitap, her sabah okurlarına 5 dakikalık kitap pasajları gönderen bir sosyal girişim. Türkiye’de kitap okumaya ayrılan süreyi 1 dakikadan 5 dakikaya çıkarmayı hedefliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Amazon, İlk Kasasız Süpermaketini Açtı OctoStory’den Ayağının Tozuyla Wellcare’a Entegre Kampanya! →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.