Birbirinize Kokulu Mesajlar Gönderin: Scentee

Birbirinize Kokulu Mesajlar Gönderin: Scentee

Akıllı telefon aparatı Scentee ile telefonunuza gelen bildirimleri koku ile anlamanız ya da birbirinize kokulu mesajlar göndermeniz mümkün hale geliyor.

Akıllı telefon ve tabletlerle birlikte hayatımıza giren uygulamalar her geçen gün çeşitleniyor. Günlük hayatta işlerimizi kolaylaştıran araçlardan tutun sıkıldığımız zaman eğlenebileceğimiz birçok uygulama cebimizde. Son zamanlarda her gün yeni bir teknoloji ile yeni bir girişimim karşımıza çıkması alışıldık bir durum haline geldi.

Özelleştirilmiş zil seslerinin eski zamanlarda kalmaya başladığı bu günlerde yeni bir girişim olarak kokulu mesaj bildirimleri karşımıza çıkıyor. Akıllı telefon teknolojisindeki bu son çılgınlık ise Japonya’dan. Scentee adı verilen bir teknoloji ile akıllı telefon kullanıcıları mesaj, e-posta ya da herhangi bir Facebook bildirimi aldığını telefonundan yayılan belirli bir koku ile anlayabiliyor.

Küçük, yuvarlak bir aparat olan Scentee ile bildirimleri özelleştirilebilen koku ile almak mümkün oluyor. Üzerinde led ışığı bulunan aparat için çilek, nane, tarçın, kahve, köri, yasemin, gül ve lavanta gibi koku tercihleri yapılabiliyor ve aparatın ne zaman koku yapacağına kullanıcı karar verebiliyor.

kokulu bildirim uygulaması scentee

Scentee koku kapsüllerinin her biri 100 sıkımlık olarak tasarlanmış ve kullanıcıya 5 dolara sunuluyor.  iPhone ve Android akıllı telefonlarıyla uyumlu olan Scentee aparatının kulaklık girişine takılması ve uygulamasının telefona yüklenmesi koku ile bildirim imkânını kullanmak ya da kokulu mesajlar göndermek için yeterli.

 
Japonya’da kısa sürede popüler bir araç haline gelen Scentee’nin geliştiricileri önümüzdeki günlerde dünya pazarına açılacak olan uygulamanın koku alternatiflerinin de geliştirileceğini belirtiyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Radikal Web Sitesi Yenilendi Teknosa Dijital Kampanyası: Retrosa →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.