Beko Gerçek Zamanlı Twitter Projesi: #ElClásico

Beko Gerçek Zamanlı Twitter Projesi: #ElClásico

Beko, Twitter projesi #ElClásico kapsamında FC Barcelona – Real Madrid maçını takipçileri ile gerçek zamanlı olarak paylaştı.

İspanya’nın köklü kulüplerinden Barcelona 4 yıllık sponsorluk anlaşması imzalayan Beko, bu kapsamda pazarlama çalışmalarına başladı. Geçtiğimiz günlerde “Takım ruhu sahada da evde de aynı” sloganı ile bir reklam filmi yayınlayan marka, beyaz eşya ürünleri ile ve “aile” kavramı ile birlikte takıma her yerde ve her zaman destek verdiğini vurguladı. #JoinOurTeam hashtagi ile sosyal medyada da yayınlanan reklam filminde FC Barcelona’nın en tanınmış oyuncuları Lionel Messi, Neymar Jr., Gerard Pigué, Luis Suárez ve Andrés Iniesta da yer aldı.

Yeni pazarlama stratejisi kapsamında global Twitter hesabını da açan Beko, lansman için ise gerçek zamanlı Twitter projesini hayata geçirdi. Marka, futbolseverler tarafından “Efsane Maç” yani “El Clasico” olarak adlandırılan FC Barcelona – Real Madrid karşılaşmasını gerçek zamanlı olarak Twitter üzerinden anlattı.

McCann İstanbul imzalı projede maç hakkındaki realtime tweetler mutfak sanatı temalı görsellerle paylaşıldı. Kampanya süresince Beko global Twitter hesabı 4000’den fazla takipçi kazandı. FC Barcelona’nın 2-1’lik galibiyeti ile biten maç sonunda ise Meksika Dalgası paylaşıldı.

Proje kapsamında paylaşılan diğer görseller için Beko Global Twitter hesabına göz atabilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Biskrem Instagram Macerası Psiphon'dan Sansür Karşıtı Reklam Kampanyası →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.