Beğenmediyseniz, Değiştirin

Beğenmediyseniz, Değiştirin

Monash Üniversitesi, gençleri dünyada yaşanan istenmeyen olayları değiştirmek için harekete geçmeye çağırıyor.

Y&R Melbourne’un Avustralya’daki Monash Üniversitesi için hazırladığı reklam filmi, bazı insanların hoşuna gitmeyecek sahneler içeriyor.

Savaşlar, kendini bilmez politikacılar yüzünden çıkmaza giren konulardan kaynaklanan eylemler, yürüyüşler, kutuplardaki buzlların hızla erimesi ya da kasırga, sel gibi küresel ısınmayla bağlantılı doğal felaketlerin artışı, salgın hastalıklar, yasak avlanma, uyuşturucu, silahlanma, sosyal medyada yayılan nefret ve daha pek çok şeyle ilgili görüntüler içeren reklam filmi, gençleri beğenmedikleri şeyleri değiştirmeye çağırıyor.

Yerel rap müzik sanatçısı A.B. Original’ın ‘Blaccout’ parçası eşliğinde dünyanın farklı yerlerinde yaşanan olayların aktarıldığı “If you don’t like it, change it” kampanyası, gençlere değişim için her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu ve yaşanabilir daha iyi bir dünya yaratmak için yapılacak çok şeyin olduğunu söylüyor. Monash Üniversitesi gençleri; tartışmaya, daha iyiye ulaşmak için çözüm üretmeye ve uygulamaya davet ediyor. Üniversite’nin internet sitesinde, Monash bünyesinde gerçekleştirilen çözüm odaklı çalışmalar da ve kaydedilen aşamalar da yer alıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Eşyaların Yeni Evde Nasıl Duracağını 3B Gösteren Uygulama Venüs Heykelinin Protez Kolları →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.