Bebeto Çocuk Festivali’nin Dijital Başarısı

Ajans Haberleri, Haberler 04 Eki 2019
Bebeto Çocuk Festivali’nin Dijital Başarısı

Derin Fikir Dijital, Türkiye’nin En büyük yumuşak şeker üreticisi Kervan Gıda markası olan Bebeto’nun, çocuklar ve aileleri ile daha iyi bir iletişim kurmasını hedefledi. Bunun için yapabilecekleri en iyi şey bir çocuk festivali organize etmekti.

Festival için en iyi hava ve mekân şartlarını araştırırken WaterGarden Gastronomi Merkezi’nin çocuk oyun alanının uygunluğuna karar verildi. WaterGarden’ın tercih edilmesindeki en önemli sebeplerinden bir tanesi de prestijli bir yer olması, OKKO Extreme gibi büyük bir event mekanına ev sahipliği yapması ve marka konumunu farklı bir ekonomik kitle ile buluşturabilecek olmasıydı.

Peki, bunu nasıl duyuracaklardı?

Projeyi Derin Fikir Dijital Ajans Başkanı Özgür Gezgin ve kurucu ortak Tamer Arslan şu şekilde açıklıyor; Bunun için öncelikle en iyi olduğumuz dijital medyada çeşitli reklam ve duyuru postları hazırlandı.

Kervan Gıda satış ekibi ile market ve bakkallarda poster çalışmaları ve duyuru çalışmaları yaparak destek verdi. Influencer ve etkinlik sayfalarında ücretsiz olacağı duyurulan bu etkinliği defalarca paylaştı. Özel mesaj ve yorum aracılığıyla sorulan tüm sorulara Direkt Mesajlar ile cevap verildi ve gelecek kişi sayısı arttırıldı.

Bu arada WaterGarden içerisindeki her videowall ve raket gibi reklam alanları Bebeto Çocuk Festivali olarak değerlendirildi. Sponsorlu ve bütçeli sosyal medya reklamları ile organik etkileşim arttırıldı. Bütçeli olarak paylaşılan event, beklenilenden çok daha fazla bir etki yarattı. Bir haftada 268 re-post, 190 üzeri Share, 490’dan fazla re-tweet aldı.

Birçok anne ve çocuk sayfası Bebeto Çocuk Festivali’nden bahsetti. Bu sayede etkinlik 80 üzerinde popüler hesabın story ve akışına konuk oldu.

Toplamda 65 bin beğeni, 750 yorum ve 3,5 milyon üzeri etkileşim sağlayarak Back To School döneminde en çok konuşulan gıda markası oldu.

Bebeto Çocuk Festivali öncesi Instagramda 13.020 olan takipçi sayısı yaklaşık 1000 kişi artarak 14 bin, Facebook 210 binden 212 bine, Twitter ise 1200 kişi daha eklenerek 6800 kişiye ulaştı.  Youtube abone sayısı 700’e yaklaşırken, extra 6000 izleme aldı.

Rakiplerin de taklit etmeye çalıştığı başarılı dijital kampanyası sonucunda festivalde 1200’den fazla çocuk, 4000 üzeri ziyaretçi ağırlandı.

Reklamveren: Kervan Gıda San. ve Tic. A.Ş
Reklam ajansı: Derin Fikir Dijital
Ürün: Bebeto
Reklamveren Yetkilisi: Oğuz Ay, Muammer Durgut, Ebubekir Kara
Event Management : Teknovia İletişim – OKKO Extreme
Ajans Başkanı / CCO: Özgür Gezgin
Kurucu Ortak / CFO: Tamer Arslan
Event Advisor : M. Onur Karadağ / Oktay Kortan
Sanat ve Tasarım Ekibi : Şeyma Emiroğlu, Berk Aydoğan, Merve Yürekseçkin, M. Ensar Irmak

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Letoon Sport Dijital Ajansını Seçti Kartal Yuvası'nın SEO Ajansı Sempeak Oldu! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.