Avea’dan Turkcell’e Göndermeli Reklam

Avea’dan Turkcell’e Göndermeli Reklam

Avea “Bol Kepçe” tarifesini tanıttığı son reklam filmiyle Turkcell’in geçtiğimiz ay başlattığı reklam serisine gönderme yapıyor.

Avea son reklam filmi ile Turkcell’in yabancı karakterleri kullandığı ve Türkiye’deki internet kullanımını yurtdışı ile karşılaştırdığı reklam serisine gönderme yapıyor. Avea “Bol Kepçe” tarifesinin tanıtıldığı reklam filminde bir süredir Türkiye’de yaşayan fakat Türklerin geleneksel aktivitelerini yerine getiremeyen İngiliz, Alman ve Amerikalı karakterler internete girerken Avea ile her şeyi çok daha kolay yapabiliyor ve interneti “bol bol” kullanabiliyorlar.

TBWA/İstanbul imzasını taşıyan eğlenceli reklam filmi iki rakip arasında bir çekişme başlatacak gibi görünüyor.

 
Avea’nın gönderme yaptığı reklam serisinde ise Turkcell’in yurtdışı ve yurtiçi internet kullanım hızı, kapsama alanı ve çekim gücü gibi özellikleri Amerika, İngiltere ve Almanya gibi ülkelerle karşılaştırarak gösteriyordu. Yabancı karakterlerin bağlama çalmak, misket havası oynamak ve çiğ köfte yapmak gibi Türklere özgü olan şeyleri yapmaya çalıştığı ancak internet söz konusu olduğunda yeterince hızlı olamadıkları seriyi aşağıda izleyebilirsiniz.

 

 

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Finansbank’tan Kamu Spotu Tadında Reklam Filmi McDonald’s Sosyal Medya Kampanyası: #SeniSendenAlanLezzet →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.