Audi’nin Trafik Palyaçolarına Karşı Korumalı Araçları Yollarda

Audi’nin Trafik Palyaçolarına Karşı Korumalı Araçları Yollarda

Audi, yoldan geçen bir karnaval havasını yansıtan yeni kampanyasında, trafikteki dikkatsiz sürücüleri palyaçolara benzetiyor.

Steven Spielberg’ün aynı adı taşıyan romanından sinemaya uyarlanan ve ülkemizde 15 Eylül’de gösterime giren “IT” filmiyle birlikte palyaçoların sevimli mi yoksa ürkütücü mü olduğu konusu yeniden gündeme geldi. Audi ise BBH London’la birlikte trafikte sıkça karşılaştığımız ve başkalarının hayatını çekinmeden tehlikeye atan ve bir anlamda “palyaçoluk” yapan dikkatsiz sürücüleri konu alan bir reklam kampanyası hazırladı. Kampanya için rengarenk palyaço kostümleri giyen insanlar direksiyon başına geçti.

90 saniyelik reklam filminde, 2018 model “Clown Proof” (Palyaçolara Karşı Dayanıklı) Audi otomobilleri, dikkatsiz palyaçolar tarafından kullanılan (örneğin, kırmızı ışıkta durmayan, şerit değiştirirken sağına soluna bakmayan) otomobil, otobüs ve motosikletlerin sebep olduğu tehlikeleri hiçbir çizik almadan birer birer atlatırken görüyoruz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Ünlü Markaların Logolarını Aklınızdan Çizebilir misiniz? Dünyada İki Çeşit İnsan Olduğunu Gösteren İllüstrasyonlar →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.