Artırılmış Gerçeklik Uygulaması: KeyAR

Artırılmış Gerçeklik Uygulaması: KeyAR

Yazılım ve tasarımı Türkiye’de hazırlanan artırılmış gerçeklik uygulaması KeyAR, firmaların ve akıllı telefon kullanıcılarının hizmetine sunuldu.

Artırılmış gerçeklik uygulamaları ile yaygın olarak kullanılan diğer uygulamalar gibi kullanıcıların tecrübelerini internet dünyasına taşımalarını değil; internet dünyasından kullanıcılara tecrübeyi hissetmeleri sağlanıyor.

Tabletlerde ve Android ya da iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda kullanılabilen KeyAR da, artırılmış gerçeklik mobil uygulamalarından biri. KeyAR uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra uygulama için tanımlanmış olan resim ya da objeye kameranızı tuttuğunuzda karşınıza o obje için oluşturulan dijital bir görüntü çıkıyor.

Bir Türk firması tarafından hazırlanan ve Türkçe menüye sahip olan Türkiye’nin ilk artırılmış gerçeklik uygulaması KeyAR ile ayrıca herhangi bir QR kodu da okutabiliyorsunuz. Böylece telefonunuzda QR kodlar için ayrıca bir uygulama indirmenize gerek kalmıyor.

 
KeyAR uygulamasını hakkında ayrıntıları kendi web sitesinden öğrenebilir; ya da Android işletim sistemi olan telefonlar için Google Play Store’dan, iOS işletim sistemi olan telefonlardan ise Apple Store’dan ücretsiz olarak indirerek deneyebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Linkedin Üniversite Sayfaları Açıldı Dünyaya Erişecek Dev Proje: İnternet.org →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.