Artema Facebook Uygulaması: Dayanıklılık Testi

Artema Facebook Uygulaması: Dayanıklılık Testi

Dayanıklılık odaklı reklam kampanyalarını sürdüren Artema, Facebook sayfası üzerinden yayınladığı uygulama ile “Dayanıklılık Testi”ni geçebilecek kullanıcılar arıyor.

Türkiye’nin en bilinen armatür markalarından biri olan Artema, 80li yıllarda Şener Şen’in rol aldığı “Aç-Kapa” reklamlarının ardından geçtiğimiz yıl da Engin Günaydın ile birlikte dayanıklılık odaklı reklam kampanyalarına devam etti. Kampanyaları kapsamında Facebook’ta “Dayanıklılık Testi” uygulamasını yayınlayan marka, sosyal medyada oldukça ilgi gören uygulamayı yeniden hayata geçirdi.

Geçtiğimiz yıl 1.500.000 aç-kapa testine tabi tutulan ürünlerin bu seneki standartları 2.100.000’e yükselince “Dayanıklılık Testi” uygulaması da bu şekilde güncellenmiş. Sosyal medyada yapılan uygulamalar genelde soru-cevap veya beğen-kazan formatında ilerlerken Artema kendi sloganı üzerinden farklı bir konsept yakalamış görünüyor.

Artema Dayanıklılık Testi

Artema “Dayanıklılık Testi” uygulamasında kullanıcıların 2.100.000 aç-kapa testinden geçebilmek için testi sonuna kadar izlemek ve aralarda çıkan soruları cevaplaması gerekiyor. Uygulama basit bir aç-kapa testinin dışında kullanıcıların dikkatlerini sınamak için de soru ve uyarılarla da desteklenmiş. Test sırasında ekrandan gözünü ayıran ya da farklı sayfalarda dolaşmaya başlayan kullanıcılar çıkan sorulara yanıt veremediğinde test uyarı vererek duruyor.

Dayanıklılık Testi’ni sonuna kadar izleyerek sorulara cevap veren kullanıcılar, armatürler kadar dayanıklı olduğunu ispat etmiş oluyor. Uygulama sonunda ise başarılı olan ilk 5 kullanıcıların isimleri Artema ürünlerinin üzerine yazılacak. Elbette kazananlar için farklı ödüller de düşünülmüş.

Artema Facebook Dayanıklılık Testi

Plasenta Conversation Agency tarafından hayata geçirilen Dayanıklılık Testi uygulamasında siz de dayanıklılığınızı ölçmek isterseniz, Artema Facebook sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← TopShop'tan Instagram Destekli Catwalk Dijital Sürdürülebilir Yaşam Platformu: Collectively →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.