Arılara Özel Bir Reklam Harikası “Grand Beedapest Hotel”

Arılara Özel Bir Reklam Harikası “Grand Beedapest Hotel”

Amerikalı yönetmen Wes Anderson’ın The Grand Budapest Hotel (Budapeşte Oteli) filmi, İngiliz çaylarının reklam kampanyasına esin kaynağı oldu.

İngiliz çay markası Taylors of Harrogate, arıların sayesinde çayların lezzetinin kat kat arttığını eğlenceli bir biçimde duyurmak isteyince ortaya “Grand Beedapest Hotel – The Grand Tour” adlı reklam filmi çıktı. Reklam filminde Budapeşte Oteli’nin görsel temalarından esinlenerek arılara minyatür bir otel yapıldı. Arı otelinin tasarımının insanların kaldıklarından hiçbir eksiği olmaması izlerken gülümsetiyor.

“Arılar olmasa çay da olmazdı.” diyerek reklamı özetleyen markanın sözcüsü Kate Halloran, arıların önemini “Arılar bizim için çok önemli. Biz de bu vesileyle onlara minyatür bir lüks otel yaptık. Amacımız sadece eğiterek eğlendirmek değil, insanların ilham almalarını sağlamak.” diyerek vurguladı. Markanın meyve çaylarının arılar sayesinde bu denli lezzetli aromaları olduğu da ayrıca filmde belirtiliyor.

 
Arıların yaşamına ve varolmasına saygı gösterilmesi ve bizler için ne kadar önemli olduğunun vurgulanması için yapılan farkındalık amaçlı reklam filmi, Wes Anderson’un filmiyle yarışacak kadar kaliteli görsellere sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

grand beedapest hotel

taylors of harrogate grand beedapest hotel

wes anderson arilara ozel reklam

The Sweet Rhubarb Queen Bee Suite’de “Queen Bee” lakaplı Beyoncé’nin duvara portresinin asılması eğlenceli olmuş.

arilara ozel bir reklam harikasi

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Samsung Rio 2016'ya Özel Dünya Marşı Hazırladı Yörsan Yeni Kampanyasıyla Keyifleri Yerine Getiriyor: #SallaGitsin →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.