Apple Watch Uygulamaları

Apple Watch Uygulamaları
Apple’ın ilk giyilebilir teknoloji ürünü olan Apple Watch özellikleri ve uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Apple, geçtiğimiz günlerde son zamanların en dikkat çeken giyilebilir teknoloji cihazı olan Apple Watch’un tanıtımını gerçekleştirdi. Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition olmak üzere üç farklı akıllı saat San Fransisco’da gerçekleştirilen etkinlikte tanıtıldı. Farklı renk ve tasarım seçenekleriyle göz alıcı bir görünüm vaat eden Apple Watch’un özellikleri ve uygulamaları ise ayrı bir merak konusu oldu. Nisan ayında satışa sunulacak Apple Watch; iPhone’larda mevcut olan haritalar, fitness uygulamaları, Siri, Passbook, Borsa, hava durumu, alarm, zamanlayıcı gibi uygulamaları içerecek. Ayrıca Apple Watch, iPhone telefonlarla eşleştirilebilecek ve aramalar, mesajlar, emailler akıllı saat ile yönetilebilecek. Birçok marka ise Apple Watch ile kullanılabilecek uygulamalar tasarlamaya başladı bile. Şirketlerin Apple Watch için tasarladığı uygulamaları sizin için derledik:
Markaların Uygulamaları Target Target uygulaması ile kullanıcıların alışveriş sitesi üzerinde nerede oldukları tespit edilebilecek. Böylece iPhone ile oluşturulmuş alışveriş listesi aracılığı ile kullanıcılar Target Store’da bulunan bir sonraki ürüne yönlendirilecek. Uygulama alışverişi daha keyifli ve kolay bir hale getirmeyi hedefliyor. SPG Starwood Hotels & Resorts tarafından geliştirilen uygulama ile kullanıcılar kaldıkları odanın kapısını anahtar kullanmadan açabilecekler. Uygulama ile ayrıca kullanıcılar otele yönlendirmede bulunabilecek, otel kaydı, rezervasyon detayları ve Starpoints puanlarını görüntüleyebilecek. apple watch uygulamalar American Airlines Uygulama ile kullanıcılara uçuş saatleri geldiğinde bildirim gönderilecek. Apple Watch ile check-in yapma imkânının yanında; uçuş ile ilgili değişiklikler,  uçuş esnasında görüntülenebilen harita ile varış zamanına ne kadar kaldığı, bagaj teslimi ve bağlantı detayları ile ilgili bilgilere erişilebilecek. Nike+ Running Nike+ Running uygulaması iPhone’larda mevcut olan bir uygulama. Kullanıcılar uygulama ile koşma mesafesi, süresi ve hızını Apple Watch ile görüntüleyebilecekler. Nike+ Running ile koşuya başlayan kullanıcıların Facebook hesaplarında yer alan uygulama durumu beğenildiğinde “Cheers” yani “Alkış”ı akıllı saat ekranında görüntülenebilecek. Kullanıcılar Bluetooth kulaklıkları ile kablosuz olarak müzik dinleyebilecekler. BMW i Remote BMW i Remote uygulaması araçları akıllı saat ile uzaktan kumanda etme imkânı sağlayacak. Elektrikli araçların şarj durumu kontrol edilebilecek ve araç tamamen şarj edildiğinde kullanıcılar bildirim alabilecekler. Ayrıca şarj seviyesi, kapı kilit durumu, servis hatırlatmaları gibi birçok bilgiye ulaşılabilecek. Araca binmeden Apple Watch ile araç sıcaklığı da ayarlanabilecek. apple watch özellikleri CNN 12 ayrı kişiselleştirilmiş kategoride son dakika haberlerine CNN Apple Watch uygulaması ile ulaşılabilecek. En popüler haberler, ABD, Dünya, Politika, Teknoloji, Sağlık, Spor ve Eğlence gibi kullanıcıların seçtiği konularda haberlere ulaşmak mümkün olacak. Uygulama ile belirli bir haber takip edilebilecek ya da kaydedilebilecek. Ayrıca kullanıcı CNN TV bildirimlerini ekleyerek CNN TV’de bir haber yayınlanmaya başladığında bildirim alarak haberdar olabilecek. eBay eBay Apple Watch uygulaması ile dünyanın en geniş pazarı her zamankinden daha yakın ve uygun hale gelecek. Dünyanın en büyük açık artırma usulü alışveriş sitesi olan eBay’in Apple Watch uygulaması ile kullanıcılar, takip ettikleri ve fiyat verdikleri ürünlere daha fazla fiyat verildiğinde ya da başka durumlarda doğrudan bildirim alabilecekler.
Sosyal Uygulamalar Instagram Apple Watch Instagram uygulaması ile Instagram fotoğraflarına göz atılabilecek, favori görseller beğenilebilecek, hatta emoji bırakılabilecek. Akıllı saat ile görülebilen interaktif bildirimler sayesinde kullanıcılar hesaplarını güncel tutabilecekler. apple watch özellikler TripAdvisor TripAdvisor ile masaüstü ve taşınabilir cihazlarda yapılan etkinlik bildirimleri akıllı saat ile yapılabilecek. Otel, yakın restoranlar, turistik noktaların bulunmasında ve bunlar ile ilgili anlık yorumlara ulaşılmasında kullanılabilecek uygulama, seyahat sırasında kullanıcıların en iyi dostu olacak.
Diğer Uygulamalar Salesforce Dünyanın en popüler CRM aracı Apple Watch uygulaması ile kullanıcıları her an her yerde işleri ile ilgili bilgilendirecek. Kullanıcılar uygulama sayesinde işletme analizlerinin anlık görüntülerine ulaşarak iş fırsatlarını değerlendirebilecekler. Shazam iPhone ile kullanılabilen Shazam ugulaması Apple Watch ile de kullanılabilecek. Uygulama ile şarkı isimleri, sanatçı isimleri ve şarkıların sözlerine ulaşmak mümkün olacak. apple watch uygulamaları Evernote Apple Watch Evernote uygulaması senkronizasyon özelliği ile birlikte kullanıcılara; notlar alma, akıllı saat ile oluşturulan içeriklere göz atma, hatırlatıcılar kurma ve listede olmayan ögeleri telefona ihtiyaç duymadan kontrol etme gibi birçok seçenek sunacak. Babbel Babbel uygulaması dil öğrenmek için kullanılan bir uygulama. Apple Watch ile uygulama kullanıcıların bulunduğu konumla ilgili kelimeleri gösterecek. Böylece kullanıcılar bulundukları noktaya yakın olan yerlerle ilgili terimleri öğrenebilecekler. Örneğin, kullanıcılar hava alanına yakınlarsa “uçuş”, “kalkış”, “bagaj” gibi kelimeler görüntülenecek.
Türkiye’den Apple Watch Uygulamaları Birçok marka Apple Watch için uygulama tasarlarken Türkiye’de bankalar uygulama geliştirme maratonuna katıldı. Giyilebilir teknolojiler konusunda tecrübeli olan Akbank “Akbank Direkt Mobil”, Yapı Kredi “Yapı Kredi Mobil Şube” ile entegre çalışacak uygulamalarında Apple Watch için hazır olduklarını belirttiler. Garanti Bankası “Cep Şubesi” uygulamasını Apple Watch için geliştirirken, Türkiye Ekonomi Bankası “CEPTETEB” müşterilerine Apple Watch üzerinden ulaşmaya hazırlanıyor.
Markaların Apple Watch için tasarladığı App Store’dan indirilebilecek uygulamaların tamamına ulaşmak için tıklayın.

İlgili Haberler

2016 Yılının En İyi Yılbaşı Reklamları
2016 Yılının En İyi Yılbaşı Reklamları
Devamını Oku >
BrandZ: Dünyanın En Değerli Markaları 2016
BrandZ: Dünyanın En Değerli Markaları 2016
Devamını Oku >
Apple Gizli Laboratuvarını Apple Watch İçin Markalara Açtı
Apple Gizli Laboratuvarını Apple Watch İçin Markalara Açtı
Devamını Oku >
Apple Pay Mobil Pazarlama Sektörü İçin Neden Önemli?
Apple Pay Mobil Pazarlama Sektörü İçin Neden Önemli?
Devamını Oku >
Superbrands 2014: Türkiye'nin Süper Markaları Açıklandı!
Superbrands 2014: Türkiye'nin Süper Markaları Açıklandı!
Devamını Oku >
Gelmiş Geçmiş En İyi IPhone Reklamı: Apple – Perspective
Gelmiş Geçmiş En İyi IPhone Reklamı: Apple – Perspective
Devamını Oku >
App Store'da Mobil Uygulama Yayınlama İçin Tavsiyeler
Mobil Pazarlama menu icon
12 Eyl 14
App Store'da Mobil Uygulama Yayınlama İçin Tavsiyeler
Devamını Oku >
Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ı Tanıttı!
Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ı Tanıttı!
Devamını Oku >